Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

24 Ocak 2012 Salı

Bu günlerde

Malum kızlar tatilde , o yüzden bizim ev çok hareketli.En çok da mutfak.
Yürüyüş ekibi üç kişi oldu. Naziş de katıldı bize. Gamse'de telefonla katılıyor. Nerdesiniz, hadi gelin falan gibi...

Yürüyüş sonunda keyifli çay molalarına devam.Oh bi de çay mı? içiyorsunuz diyen telefonda ki ses de Gamsegamse'nin.(NAZİŞ beni karanlıkta bırakıp, manzara ağırlıklı çalışmış:))Genelde deniz kıyısında yürüyoruz. Kız Kulesi'ni, Topkapı Sarayını , tarihi yarımadayı karşıma alarak yürümeye bayılıyorum.

Bu günkü güzergahımız Kuzguncuk tarafıydı... Gelirken Tekel Sahnesine uğrayıp oyunlara baktık. Genç Werther'in Acıları Balesini görmeyi çok istiyorum. Kitaptan ve yazılım sürecini anlatan filmden bir kaç yazı önce söz etmiştim hatırladınız mı? Şimdi kitabını okuduk, filmini izledik bale ile taçlandıralım diyorum.Diyetisyen haberleri çok iyi. Diyete başlayalı 1,5 ay olmuş ve 6 kg vermişim.
Moviemoxfestival'de çok güzel filmler izliyorum. İzlememi bekleyen dvd lerim var bir sürü ama onları tatil sonrası izleyeceğim.Valla film keyiflerimi kaptırmam kismelere:))

Yan tarafta afişini gördüğünüz film...Noel ailesi...Noeli yalnız geçirmek istemeyen zengin bir adamın ; Noel için kendine aile kiralamasının konu edildiği , çok keyifli bir film


Cancan ve Uras ile çok keyifli bir pazar günü geçirdik. Cancan'ım bu ara çok hasta oldu. Zatüre başlangıcı demiş doktoru. Ama şimdi daha iyi.(Cancan uyuyunca , böyle gözgöze, dizdize saatler geçirdik Uras'la)
Cancan -Cicianne, korsan gemimi tamir edermisin dedi bana...

Fürüzan kitapları arasına ,kütüphaneden aldığım Dön Muazez girdi. Ayşenur Yazıcı'nın bir kitabı...Kitap, hep bir yerlerden başlanabileceğini anlatıyor. Annesinin cesedinin altından çıkan üç yaşında bebekken de... Sevdiğin seni en mutlu olduğunu sandığın anda terkederken de... Ve şansın karşına çıkan insanlar olduğunu anlamak gerektiği gibi mesajları var ki. Buna gönülden ,sonuna kadar katılırım.
Onlara nasıl yaparsam yapayım , gözlerinin yine benim diyet yemeklerimde olduğunu yazmışmıydım size. En basitinden bir örnek vereyim. Dün Gamse elinde dolma tabağı karşıma geçmiş. O sırada ben de yeşil çay, diyet peynir ve kepekli galete yiyorum ara öğün olarak. Bana diyor ki- Anne biliyomusun, gözümü senin peynirinden ve galetenden alamıyorum. Nitekim de yedi sonunda...

O yüzden bu gün öğle yemeğimi 40cm çapında bir tavaya yaptım:)) Babam da dahil yumuldular.

Dumanı üstündeyken , dürümlere sarıp sarıp yediler:)

Biz de durum böyle...Peki sizde ne var...

14 yorum:

 1. Yarın kar topu oynamak için evde iki keyifli arkadaşınız olacak sanırım :)

  Keyifli bir sömestr tatili hepinize :)

  YanıtlaSil
 2. Tatil zamanlarında hep "niye öğretmen olmadım ki!" diye hayıflanırım, yine öyleyim. Kim kafama soktuysa mühendis olmayı?!
  Şu senin diyet yemeklerine ev halkının ilgisi beni yerlere yatırıyooo alemsiniz ;-))
  Biz n'apalım, çocuklar evde akşama kadar evin altını üstüne getirip, yatana kadar da düzenleme yapıyolar masimcikler.
  Ben desen, çalışanın işi çalışmayanın maaşı artarmış kabilindeki ilk sınıfa girmekle de hergün of pof çekiyorum.
  Öyle işte.
  Ne kitap okuyabiliyorum ne de dikkat gerektiren başka şeyler. Örgü mörgünün dibine vurdum gördüğün üzre, yuvarlanıyoruz işte.
  Bu kadar yeter sanırsam ;-)
  Hadi öptüm.

  YanıtlaSil
 3. Ecehan al benden de o kadar, hep böyle anlarda çok yanarım sınıf öğretmenliği okumadığıma:(((

  Lale abla çok iyi diyet sonucun, azmin göstergesi işte. Daha daha gidesice kilolar: )

  YanıtlaSil
 4. Lale' cim geldim ... götüren bir ev buldum. Akşam bavulları boşalttım, sabah da "bu kadar götürmüş biraz daha götürse bir şey olmaz" diyerek çektim kapıyı ver elini Üsküdar üzerinden Beylerbeyi... Önce Beylerbeyi sarayı gezisi sonra Nar Cafe' de mantı, biraz çarşı derken ev temizliği ve yemek aynı anda çamaşır. Bereketliymiş bugün. :)

  YanıtlaSil
 5. eğer dün öğlen kızkulesi civarında yürüyüşteyseniz sanırım sizi gördüm ma emin olamadım ve çekindim konuşmaya sanırım yanınızda eşiniz vardı

  YanıtlaSil
 6. Şirin evet büyük ihtimalle bendim o:)) Keşke konuşsaydın ne hoş olurdu...

  YanıtlaSil
 7. diyet süper!! gurur duydum naçizane:)
  tavukta benim de gözüm kaldı, kızlar haklı:)
  okuyamıyorum bu ara pek eksikli hissediyorum kendimi:(

  YanıtlaSil
 8. üzüldüm keşke konuşsaydım emin olamayınca çekindim inşallah bir daha ki sefere

  YanıtlaSil
 9. Önce seni kocamannn alkışlıyorum niye mi diyeti bu kadar keyifli hale getirip bu kadar kısa sürede o kadar kilo vermen :)artık porsiyonu büyük tut da bari sana da kalsın diyet yemeğinden ;)cancana çok geçmiş olsun.Şirin hanımın yorumunu okuyunca vapurda bir kadını sana benzetmiştim profilden,gidip sormuştum :) o aklıma geldi.Beni sorarsan ;)işten çıktım kardeşe gidip saçları adam ettirdim,boyattım eve geldim yemek yedim şimdi yorgunluk çöktü..çoook öpüyorum.
  Asis

  YanıtlaSil
 10. tatil olunca evler hareketlendi gerçekten.Oldukça güzelde kilo vermişsiniz valla tebrikler..

  YanıtlaSil
 11. Bizde ne yazık ki hastalıklarla uğraşıyoruz ama çisil çisil yağan yağmur yorgunluğumuzu alıveriyor dinlendiriyor sesiyle.

  YanıtlaSil
 12. Bizde ne yazık ki hastalıklarla uğraşıyoruz ama çisil çisil yağan yağmur yorgunluğumuzu alıveriyor dinlendiriyor sesi

  YanıtlaSil
 13. o çay bahçesinin adı ne. bende o manzara karşısında çay içmek istiyorum. ne güzel lale hn. emekliliğin sonuna kadar keyfini çıkarıyorsunuz..

  YanıtlaSil
 14. uras da en az can kadar tatlı kocamann maaşallah ikisine de:))

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))