Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Aralık 2011 Cumartesi

Cumartesi cumartesi

Tamam dün okeyde kötüydüm, hafta sonu kaçamağı yine kaçamamaya döndü, okeylediğin tur, yeterli sayıya ulaşmadığı için kalkış yapamıyoruz dendi diye enseyi karartmanın alemi yok.
Bu günün diğer günlerden farkı ne, cumartesi kızlar evde olur e onlarda yok... Gamze derse gidecek, Naziş'in tüm hafta sonunu kapsayacak bir eğitim programı var. Hem de babasının mezun olduğu okulda. Yıllardır dinlediği Güneş Koleji hikayelerini, yatılı maceralarını, Prens Sabahattin binasında babasının ayak izlerini arayacak birazda...Bu yüzden ayrı bir heyecanla gidiyor.Acaba , küçücük bir çocuk olarak girdiği okuldan , üniversite adayı bir genç adam olarak çıkan kocamın aklına hiç gelmişmidir, çook yıllar sonra kendi kızının buraya geleceği, diğer arkadaşlarından farklı gözlerle bakacağı sağa sola...

Yeni kitabım; Yaşamın Kıyısından sayfasının sahibi Nur'un hediyesi olan; Lütfen Anneme İyi Bak... Bu kitabı çok duydum ve çok okumak istiyordum. Okuyan herkes çok beğendiğini yazmıştı. Ben kitap hakkında söylenenleri okudukça , geçen yıl izlediğim bir filmi ne kadar anımsattığını söyledim her seferinde. Çok severek izlediğim Pandoranın Kutusuna... Kitaba başlar başlamaz da ilk cümlede aynı fikre kapıldım. Kitap filmden önce basıldığına göre yine bizikiler apartmışlar ...Bir kere de tersi olsa dişimi kırıcam yani. Ama siz hem kitabı okuyun hem de filmi mutlaka izleyin. Çok güzeldi çünkü...Kitabı okurken, ben de içimden annemle konuşuyorum mırıl mırıl...Kitap bitince yazmak istiyorum gerçek görüşlerimi, o yüzden şimdilik bu kadar.

Bülent Ortaçgil'in Memurun Şarkısının cumartesi dizeleriyle bitsin bu yazı...

.
cumartesi cumartesi sanki bir kış sonrası
küçük renkli bir sofrada sabah kahvaltısı
bir katarın vagonları gibi özelmişiz öyle derler
oysa bütün vagonlar aynı rayda gider

Not: Facebbokdan kopyalama yapınca, bizim resmimizde takılıp gelmiş peşine şiirin...Kıyamadım silmeye , olsun be dedim, yakıştı...

6 yorum:

 1. Müthişsin Lale' cim.Benim gibi miskinlere de çok iyi bir örneksin.
  Bundan sonra senin gibi olmayan ne olsun. Yaygın deyişle arap olsun.
  İnşallah Maşallah :))(BKZ. you tube Adnan oktar 2 çarşaflı...)
  Bu sabah yine müthiş güzel bir hava var İstanbul' da yarım saattir dışardayız ne Paçoz ne ben girmek istemedik. Yine sizin oralardayım bu gün. Belki gözlerimizle ya da dirseklerimizle tokuşuruz bir yerlerde...

  YanıtlaSil
 2. aman de.. ben durup dururken gözyaşı seline kapılıp gitmiştim.. doğru mu bilemedim senin duygusal döneminde o kitap.. sen az oku.. az'a bayıldım.. külliyatını alacağım..
  az.. iki harflik bir kısacık kelime ama arasında tüm alfabe var.. her harften duygu sözcükleri kadar çoktur belki de anlamı.. gibi birşey demiş .. sonlara doğru..

  bırak anneme iyi bakı.. hemen aza geç.. =D

  atalet.. dı.. laleyi seven ve sevdiğine kıyamayan..

  YanıtlaSil
 3. "Takma, sen aşkta kazanacaksın!" der bir cadı...

  YanıtlaSil
 4. Ben severek okumuştum o kitabı Lale'cim; bakalım sen ne düşüneceksin okuyunca ?

  YanıtlaSil
 5. Bir sonraki okey masasında başarılar diliyorum:)

  YanıtlaSil
 6. merak ettiğim kitaplardan yorumuna bekliycem ayrıca resimde çok yakışmış

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))