Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

31 Aralık 2011 Cumartesi

2011'İN SON TURLARI

2o11'in son sinema keyfini yaptık bu gece,saat 10 seansında Capitolde'ki 14 sinema salonun içinde en sevdiğim salonda ve en sevdiğim yerden izledik.Yani en küçük salonda en arka sıranın en ortada ki koltukalarında... Gelenek gibi her yıl yeni yıla girmeden bir gün önce ya da yeni yıl sabahı kahvaltı da bir yılbaşı filmi izleriz. Geçen yılkini evde Digitürk Saloon'dan satın alıp izlemiştik. Film bir ünlüler geçidi.O yüzden iyi bir final oldu diyebiliriz.Kocam en sonunda ki çekim hatalarını daha çok beğendi. Ben siyah saçlı Michele Phiffer'i zor tanıdım. Robert de Niro:yatağından kalkmadan bile şahane rol yapıyordu. Sarah Jesica Parker'in o incecik yüzünü ne kadar beğendiğimi hatırladım...

Bu gün okey grubumla buluşup yılın son okey partisini yaptık.Eve gelirken baktım
, Üsküdar'da kurulan en büyük pazarın önünden geçiyorum, hadi bir göz atayım dedim...en sevdiğim pazar alış verişini yaptım... Pijama kombinasyonları...Bayılırım bunu yapmaya...Yazın bir süirü yapmıştım. Bu gün de kışlık versiyon yaptım. Fuşya alt pijamanın üstüne minik pembe beyaz çiçekli bir üst aldım mesela...Gelir gelmez de makineye doldurdum hepsini.Gidiş ve gelişte yolun bir kısmını yürüyerek günlük egzersizimi de yaptım:))

Sanırım bu yılın son yazısıdır.

Sağlıklı mutlu yıllar diliyorum... Umarım bu yıl hepimiz için çok iyi bir yıl olur.

17 yorum:

 1. kutlu olsun yeni yılın lalem.

  YanıtlaSil
 2. İnşallah iyi bir yıl olur :) mutlu yıllar :)

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. güzellik ,mutluluk ,sağlık dolu yeni bir yıl dilerim..mutlu yıllar..

  YanıtlaSil
 5. Gönlünce ve en başta sağlık olmak üzere, sevdiklerinle umutlarının gerçekleştiği en güzel günlerle ve mutlulukla geçireceğin bir yıl dilerim.
  MUTLU YILLAR

  YanıtlaSil
 6. Sevgili Lale ,nice nice sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.Selam ve sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Lale tüh pazar alışverişinde yanında olsaydım pijama partime bol çeşit bulabilirdim :)Blog dünyasının en keyifli kadını (en zor anlarında bile neşeli bir yazı yazıyorsun ya)ödülününü sana vermek istiyorum :)Bu yıl sana her uğradığımda beni güldüren neşelendiren bir yazı okudum mutlaka bunun için özel bir teşekkür sana..Yeni yıl sana ve ailene sağlıkla,bollukla,mutlulukla gelsin.Neşen hiç bitmesin canım,öpüyorummmmm.Mutlu yıllar ayrıca herkese...

  YanıtlaSil
 8. kankimmm,
  diyebileceğim bir kadının varlığı içimi ısıtıyor,
  2012 de de dostluğumuz devam etsin
  sen gez, oku, seyret, ben okuyayım,
  acılarımızı paylaşaım,
  mutluluklarımızla neşelenelim
  iyiki varsın diyebileceğimiz dostlarımız çoğalsın

  mutlu yıllar

  YanıtlaSil
 9. Lale ablacımmm sevdiklerinle sağlıklı,huzurlu,mutlu nice yıllar geçirmeni diliyorum.bu yıl eski yıldan çok daha fazla gezersin,hayatın tadını sevdiklerinle birlikte çıkarırsın inşallah:)

  YanıtlaSil
 10. Ne güzelmiş pijama kombinasyonu Lale'cim.
  Nice mutlu yıllara :))

  YanıtlaSil
 11. Lâlecim yeni yılda blogunda Zuz'dan haberler köşesi de isterim, çok merak ediyorum yeni hayatı nasıl gidiyor, çok hareketli bir yerden sakin bir adaya gitti, alıştı mı acaba?
  Sevgiler selamlar :))

  YanıtlaSil
 12. merhabalar,
  güzel mi güzel bir yıl olsun.sevgimle ve selamla

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))