Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

27 Haziran 2011 Pazartesi

ve hayat


Tv izliyorum... Türkmax da Jess ve ekibi bir başlık açtılar ve seyirci bağlantısı alıyorlar. Bu günkü başlık- Şeytan diyor ki.... boşluk doldurulacak. Bir seyirci bağlandı iki lafının biri şeytan diyor ki- git,bir tepsi su böreği ye...Yani, ye de rahatla be kadın dedim, ye...Kendini diyet konusunda fazla sıkmış belli garibim.

Dün gece bir film izledim. Filmin adı ; Örnek Aile.... Baş kadın oyuncu Demi Moore olunca ilgimi çekti. Çağın tüketim alışkanlıkları ile ilgiliydi. Göürnüşte zenngin mahallesine yeni taşınan bir aile gibi görünüyor, Demi Moore ve ailesi. Ama onlar bir pazarlama şirketinin , çalışanları. Kullandıkları eşyaların hepsini pazarlıyorlar. Bu arada herkesi ama herkesi kullanıyorlar. Mesela Demi Moore kuaföre gidiyor. Kuaförde telefonu çalıyor. Telefonu pazarlıyor orada aslında... Kuaföre gel maskeni bizim komşulara v emüşterilerine tanıt derken evdeki her şeyi pazarlıyor o arada, klozet kapağına varana kadar. Yani insanlarda farketmeden bunların pazarlama ağlarına takılıyor. Evin oğlu evde parti verip bir içeceği pazarlıyor öreneğin gibi gibi örnekler var. Ama daha sonra evin babası rolündeki eleman bizim Demi'ye aşık oluyor.Zaten bu rolü oynayan altıncı kocasıymış .Ve film burada biraz değişmeye başlıyor. Gerisini anlatmayayımda izlemek isteyenler olabilir.Filmi dün gece Kanal D'de izledim. Ve galiba hepimiz birer pazarlama elemanıyız diye de düşünmeden edemedim.Ama o kadar kaçınılmaz ki. Gittiğim güzel bir yerden orada yediğim yemekten söz ederken, okuduğum kitabı anlatırken ya da izlediğim filmi...ben size yaşadığım şeyi paylaştığımı sanırken aslında biraz da onların pazarlamasını yapmış oluyormuşum:)) Neyse işte , ama bunları yapmadan da olmaz ki...

Bu arada feci hastayım. Kışın olmadım olmadım ama soğuk algınlığı mı? yaz gribi mi? beni pençesine aldı. Burnum tıkalı, nefes alamamaktan gece uyuyamadım sanki göğsümde bir aslan oturdu. Sabaha kadar hiiç ama hiç uyuyamadım. Eksik olmasınlar aile fertlerinin şunu yapayım bunu yapayım tekliflerine sadece beni rahat bırakmalarını söyleyerek asabi cevaplar verdim. Kocam tutturdu . niye uyuyamıyorsun, aklına bir şeyler mi geliyor, bir şey mi takıldı kafana ... o öyle dedikçe hastalık yetmez gibi nerede abuk subuk düşünce varsa kafama üşüştü.Anlayacağınız berbat hatta berbat ötesi bir geceydi. Dilerim perşembeye kadar iyileşirim. İyileşmezsem Gamse gelmeyecekmiş, benimle uğraşamazmış:)))
Hastayız netekim...

not...Arayan, mesaj gönderen, yorum bırakan, mail atan ve böylece acımızı paylaşan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bize güç verdiniz, yanımızda oldunuz. İyiki varsınız...

10 yorum:

 1. Aman da arkadaşım hasta mı olmuş kıyamam ona. Gamze gelmezse ben gelirim kız, düğünü kim yaparsa yapsın burada, hem ha düğün ha nişan farketmez di mi? Sizin nişanı yaparız olur biter:))
  Ben hala ev bulamadım Lale kafayı yemek üzereyim...

  YanıtlaSil
 2. Lale'cim geçmiş olsun, yaz gribi olabilir dikkat et kendine.
  Senin film önerilerine yakıknda başlıyorum, malum tatil ya...

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun. Aman dikkat et. Bu grip asabimi yapıyo ne? Eşimde bir haftadır hasta. Aman Allahım sadece bana değil dünyaya küstü. Ne desem ne yapsam olmuyor. Şaştım valla.

  YanıtlaSil
 4. Lale' cim, geçmiş olsun. İstanbul' da yaşıyan tanıdık herkes bir şekilde hasta. Atmosferde ne değişiuorsa. Bu arada o filmi izledim. Sana hak veriyorum zira listendeki kitaplardan dördünü aldım:) Keşke herkes burada kitap pazarlasa. Kendine iyi bak.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Asumancım hasta hasta güldürdün beni... Yani becerebilirim pazarlama işini:))))
  Bu arada hangi kitapları aldın?

  YanıtlaSil
 6. Çok gemiş olsun, ne kötü birşey yakınen biliyorum, dün akşam benide nezle bastırdı, burnum tıkanınca bned uyuyamıyorum, ağzım açık uyuyakalmışım birara rüyamda eşim bana su veriyor ama şişeden akmıyor birtürlü, böyle de kabus gördüm işte:)))
  Paylaşım konusuna gelince pazarlama ile kesişiyor bir bakıma ama paylaştığın şeye bağlı, bir ürün tanıtımı başka birde keyif aldığın sanatsal bir etkinlik başka bence:)
  çabuk iyileş, sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Çok geçmiş olsun, üzüntü de hastalığa sebep oluyor Lâle, belki eniştenin vefatı sebep olmuştur, ben üzülünce hasta olurum hemen, bağışıklık zayıflıyor sanırım.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. canım benim sen iyi ol ben sana geleyim tavuk suyuna çorba yapatım bol limon sıkıp içesin.birşeyciğin kalmaz.ayyy ben o pazarlamacı aile gibiyim desene. sevdiğim herşeyi önermeden anlatmadan yapamam :))))

  YanıtlaSil
 9. çok beğendim konusu. umarım bulabilirim netten.
  ayrıca geçmiş olsun.
  herkeste yine böyle bir salgın var. çoluk çocuk ... haberiniz olsun.

  YanıtlaSil
 10. çok geçmiş olsun bu filmi bende izledim çok güzel di :)sevgiler

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))