Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

30 Nisan 2011 Cumartesi

30 Nisan TEYZELER GÜNÜ

Bizi tanıyanlar bu günün bizim için ne kadar önemli bir gün olduğunu da bilirler. 3O Nisan 1994 yılından beri teyzeler günü olarak kutlanmaktadır bizde... Gamze ilkokul 2. sınıfta bu konuda kafa yormuş, dehşete düşmüş neden teyze gibi önemli birine ait ; kutlanan özel gün yok diye ve bu günü Teyzeler Günü olarak ilan etmiştir. O gün bu gün haşa atlanmamıştır.
Zuz'un nasıl bir teyze ve kardeş olduğunu burada ve burada , anlatmışım. Bir daha tekrara düşmeyeyim...O benim kardeşimdir en kıymetlilerimden biridir.Ne yazssam az gelir....

Keşke benim teyzem olsaydın neyseki kızlarımın teyzesi oldun da seni kimselere kaptırmadık.
Nice 30 NİSAN'lara...

5 yorum:

 1. Zuz'un teyzeler gününü en içten dileklerimle kutluyorum:) Allah sizi hiç ama hiç ayırmasın.Sağlık,mutluluk,huzur içinde nice nice yıllar diliyorum ailecek.Yüzünüzden gülümseme,kalbinizden sevgi eksik olmasın Lale ablacımmm.

  sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 2. Gamse ne güzel düşünmüş. Sahip olduklarının değerini daha küçücükken öğrenmiş. Zuz'un günü kutlu olsun ve hayatınızdan sevgi hiç eksik olmasın.

  YanıtlaSil
 3. Çok sevdim ve benimsedim bu teyzeler gününü. Durum hemen yeğenlere iletilecektir. Teyzeler...Öyle önemli(ler)yiz ki onlar için.
  Sevgili Zuz' un gününü kutluyorum.

  YanıtlaSil
 4. Zuz'un teyzeler günü kutlu olsun Lale'cim:)))

  YanıtlaSil
 5. Zuz'un gününü kutluyorum. Bu durumu biraz büyüyünce benim yiğene de iletmeniz dileğiyle hepiciğinizi öpüyorum...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))