Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

2 Ekim 2010 Cumartesi

dün akşam bu sabah Mavi Yasemin


Gece üç buçukda yatmama rağmen gözlerim erkenden fırt diye açıldı. Zuz uyanmasın, gürültü yapmayayım diye biraz yatakda oyalandım ama bu saat 9.30 a kadar sürdü. Kalktım yeşil açy , kahve gibi bir şey araddım bulamayınca ; akşam Ebru'nun unuttuğu ayvalı ıhlamurlu çayına talim ettim:) ama güzeldi.Elimede Kashmira Sneth-Hintli bir yazar-Mavi Yasemin adlı romanını aldım...Bir iki sayfa okuyunca çocuk romanı olduğunu anladım...Bir göç hikayesiydi...Mavi Yasemin...Hindistan'dan Amerikaya giden Seema ve aiesinin hikayesi... Hindistandan uzaktayken kutladıkları Hint bayramlarını okurken bizim gurbetçileri düşündüm...Eminim onlarda Seema gibi hissediyorlardır.İki kültürü birleştirmeleri...oradaki çiçeklerde bile Hindistanı aramaları...Kokusundan bile iğrendiği Mukta'yı özlemesi...Mukta'dan zerafeti, vefayı öğrenmesi...Şükran Gününde davet edildikleri masada hindiyi görünce yaşadıkları şok bir çocuk diliyle çok güzel anlatılmış...Kitap'' Paul Zindel ilk roman birincilik ödülü''almış.Zuz uyanana kadar kitabı bitirdim...Şimdi O kahvaltı hazırlıyor...Kahvaltıma eşlik edecek bir de güzel film seç dedim O'na:))ablalık haklarımı sonuna kadar kullanıyorum yani.

Not: Paul Zindel-Amerikalı oyun yazarı

Dün akşamı anlatmadan direk sabahtan girdim olaya ama dün akşam da hoş bir akşam hatta gecesi oldu...Zeya, Ebrucuk ve Nalan'la birlikte Zuz'un kendi elcağızlarıyla yaptığı ev likörlerini test ettik onyladık:))Nalan'ın doğum günü üç gün öncden kutladık...yine bi sürü bi sürü program yaptık... Çok güldük...çok hoş sohbetler yaptık gece ikide zor sonlandırdık geceyı...

Şimdi Zuz kahvaltı masasına çağırıyor beni, filmimizi de koydu... Filmin adı İtalyan Düğünü

5 yorum:

 1. nereye gitti yazdığımyorum,sayfa gitti geldi benim yorum yokkk:)

  YanıtlaSil
 2. Lale'cim Mavi Yasemini anlattığın satırları okurken..zor evet aynen öyle...Gugıl amcayla barıştık ;) ama ben evde yoktum bugün.Çook öpüyorum,keyfin boool olsun.

  YanıtlaSil
 3. kankimmmm
  ne güzel bir gece ve sabah geçirmişsin
  canım seni çokk öpüyorum
  iyi bir hafta diliyorum
  zeynın doğumgününü buradan kutluyorum
  ben 2 gün antalya belekteyim toplantıya gidiyorum
  çarşambaya görüşmek üzere
  öptümmm

  YanıtlaSil
 4. ne güzel bir bir gece olmuş... siz kışı böyle keyifli gecelerle geçirirsiniz bizimde burada ağzımızın suyu akar:))
  kitap ilgiçmiş, çocuk kitaplarıyla ilgilenmeme daha erken ama galiba:)))
  ama ben en çok bu kız kardeş muabbetlerine özeniyorum benim yok ya... :(

  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 5. eğlenceli bir gece ve sabah olmuş sizin için. Çocuklar da bizde kurulmuş saatler gibi olduk, gece kaçta yatarsak yatalım erkenden ayaktayız :) Biraz büyüsünler uzun hafta sonu uykularıma dönmek istiyorum.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))