Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

5 Mayıs 2010 Çarşamba

Hıdırellez


Bu gün ikindiden yarın ikindi vaktine kadar tüm dileklerinizi dileyin. Kırmızı keselere paralar koyup , dilek resimlerinizi koyup gül dallarına asın... Ben küçük küçük poşetlere bağladığım tuz, pirinç, şeker, çay yani aklınıza ne gelirse onları da bir keseye koyarım , ertesi gün hepsini yerlerine geri loyarım...Annem bereket getirir derdi. Benim balkonda küçücük bir saksı gülüm var onun altına Zuz'da dahil hepimiz dileklerimizi koyacağız. Ertesi sabah erkenden de suya atılır dilekler ama ben bu kez Zeya'nın önerisiyle asıldığı yerde bırakacağım. Benim dileklerim sağlık, huzur , mutluluk, bolluk bereket... bu dilekler tüm ülke içinde ayrıca... Kendim için de ayrıca bol gezmeli, bol kitaplı, bol filmli günler de dilerim:))))

Tüm dilekleriniz gönlünüzce olsun...


Bu gün Cancan'lı ve Zuz lu bir gündü. Sabah kahvaltıdan hemen sonra Koruya gittik. Cancan yine kuş karga peşinde koştu, Zuz'la ben Jimnastik aletlerinde çalışırken bizimle yarışa yarışa O da yaptı. Ben o arada Dilruba'da bir kahvaltı rezarvasyonu yaptırdım yarın için. Her zamanki müşteri olduğum için aldılar ,yarın 500 kişilik bir rezarvasyon varmış... Evet aynen bu kadar büyük bir yer orası... kapalı üç salonu bir terası, ve iki bahçesi var... Sanırsınız reklam aldım :))))
Bu akşam önce Canım ailem izleyeceğim sonrası tumba yatak... kitap

düzenleme: Dün gece bizim minik gülün altına bizim, Zuz'un dileklerinin yanında Gamsegamse'nin arkadaşlarının dilek keseleri de sığdı. Bizimki bizim gülümüz var demiş... Onlarda hazırlayıp , Gamse'ye vermişler. Sabah erkenden kalktım onları aldım, Gamse götürdü... Benimkileri olduğu yerde bıraktım, bu seneki Hıdırellez Zeya usulü:))
Dün akşam ben bunları yazdıktan sonra Bizim Ercü ve Banu bize baskın yaptılar... Bi güzel oturduk, sohbet muhabbet gırla gitti. Gece dayanamadım Zemberek Kuşundan bir kaç sayfa okudum... Sonra Limon Ağacına geri döndüm...

Bu sabah kahvaltıyı okey gurubumla birlikte Koru'da yapacağız... Bir saat sonra miiiis gibi , erguvanlar, defneler arasında , çiçekler içinde bir kahvaltı için evden çıkacağım...

7 yorum:

 1. Tüm güzel dileklerin gerçekleşmesini dileyeyim ben de...

  YanıtlayınSil
 2. Bir gül dalı bulamadım :)kısmet işte.. varda yani elalemin bahçesine nasıl girip şu dilek listemi asabilir miyim diyeceksin ayol ne diyor bu deli diye polis çağırırlar alimallah ;)ondan sonra işin yoksa hıdırellezi anlat anlatabilirsen...çook öptüm lalecim herkesin tüm dilekleri gerçekleşmesi dileğiyle sevgiler.

  YanıtlayınSil
 3. ben bu kez.. huzuru kalamıştan dilemeye karar verdim..

  şamanik.. deyip geçmeye karar verdim..

  dilekleriniz kabul olsun..
  sevgiyle
  atalet..

  YanıtlayınSil
 4. tümmm dileklerin hayırlısı ile gerçeklerşir inş.

  YanıtlayınSil
 5. inşallah tutar Lale Abla benim usul hıdırellez.
  ben gül ağacının dibine bıraktım dileklerimi dün gece

  bu aralar hiç kitap okuyamıyorum şöyle dalıp gidip kitap okuduğum günleri özledim.

  öpüyorum

  YanıtlayınSil
 6. Benden çok eşim bir hevesle her hıdırellezde dilek bağlar.Bu sene de bağladık dileklerimizi.Kabul olması dileğiyle hepimizin...

  YanıtlayınSil
 7. tüm dileklerimiz kabul olur inşallah

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))