Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

31 Ekim 2009 Cumartesi

Ben size , bizim aşağı katta oturan arızadan söz ettim mi? hiç . Yalnız yaşayan , yaşlı bir adam. Zaten apt on daire. Dört dairede aile var, geri kalan dairelerde yalniz yaşayan insanlar oturuyor. O nedenle pek sakin bi apartmanız. Kokmaz bulaşmaz. Disiplinli. Balkona çamaşır asmak yasaktır , merdivende yüksek sesle konuşmayız falan. Ama bu arıza bey, tek kişilik ordu gibidir, esneyince , kızlar uykudan uyanır. Kulağı az işiten babam bile ne oluyo diye sorar. Sabahları onun söylediği şarkılarla uyanırsınız. Buraya kadar iyi, bu adam bu gün biz merdivenden inerken , siz benim yukarı katta mı? oturuyorsunuz dedi. Biz apt de tam altı yıldır oturmaktayız. Yüz kerede kapıya lüzümsuz sorular için gelmiştir, hatta apt ,nin dış cephe boyası değişirken bile gelip fikrimi alma nezaketi göstermiştir , nası olduysa. Yani öyle sorunca , merdivenden adamın üzerine uçacaktım az kala.

Biz bu günkü fırtınada ev de değildik :)))). Ama çok uzakta da değildik. Kız kıza Capitole gittik. Alişveriş yaptik. Gloria Jean's da kahve molası verdik. Sonra eve gelip dünkü yaptığım ıspanaklı , patatesli rulolarımızı ısıttık, pastamızı yanı başımıza aldık, çayımızı demledik ve film izledik.

Sonra bana rahatlık battı, gittim ayakkabı bölümümüzü aldım aşağı, düzelttim, verilecekleri ayırdım. Günlükleri ön plana aldım, oldu bitti.

Siz hiç aldatılmış olmayı dilediniz mi? hiç. Ben bu gün diledim. Biz otururken yanımıza gelen, o narin kızacağızın kucağındaki ağzı maskeli küçük bebeği hala unutamıyorum. Biz annesine yardımda bulunurken o sapsarı yüzüyle , annesinin topuzuyla oynaması hiç gözümün önünden gitmiyor. İnşallah Allahım inşallah dedim, bu kadın bizi aldatmış olsun.

Şimdi yarın için iyi bir pazar diledim ve hemen gittim.

10 yorum:

 1. selam canım,Adanadayım
  toparlanmaya ve veda etmeye geldim
  umarım fazla duygusallaşmadan hemen giderim yoksaaa hiç gidemem beni vedalar hep kasmıştır nedense
  sevgiler :)))
  apartman komşunda harikaymış birgün gelipde burda ne arıyorsunuz da diyebilir (:

  YanıtlaSil
 2. Bu güzel gün için teşekkür ederim Annecim,seni seviyorum.O kadının bizi aldatmış olması benim de dileğim...

  Gamzeloş

  YanıtlaSil
 3. hehehe adamcağız arada şaşırıyor demekki:)sizin apt.bizimkine benziyormuş Lale abla,bizde de yaşlı teyzeler çok yalnız yaşayan.
  Kız kıza gezmek,sonrada çay faslı süppper..

  Bu duygu sömürüsü yapmak için kullanılmış olabilir büyük ihtimalle..öyledir inş.iyi,keyifli pazarlar size..

  YanıtlaSil
 4. Ne keyifli bir gün geçirmişsiniz Lale Abla, harika valla...
  Biraz önce eski yazılarınızı karıştırıyordum, sobelendiğiniz ve "anne olmayı" yazdığınız postu okudum ve ağladım...öyle güzel anlatmışsınız ki...
  Mutlu Pazarlar şimdiden..sevgiyle..

  YanıtlaSil
 5. Arızalar her yerde aynı demek ki aşağı yukarı :)böyle durumlarda insan aldatılmış olmayı tercih ediyor tabii ki..iyi pazarlar lalecim.

  YanıtlaSil
 6. Umarım aldatmıştır.
  Fırtınada yapılan gezi tam fırtına gibi olmuş.

  Birde ben şeyi soracaktım.
  Blogcuda laleninbahçesi vardı
  ordan buraya geçen laleninbahçesi siz misiniz?
  Yaşlı amcaya bayıldım:)))

  YanıtlaSil
 7. kankiiii
  iyi pazarlar diliyorum sana
  hava buz gibi kasvetli
  uyumak istiyorummmm

  YanıtlaSil
 8. Okuyanlar gerçek sanmaz dimi:))
  güzel bir hafta olsun.

  YanıtlaSil
 9. Esneyince uyandıran komşu :)) ne güldüm yine Lale Abla..umarım aldatılmışsınızdır diye dua ettim içimden eğer bir gün İstanbulun herhangi başka biryerinde daha rastlarsanız benzer tabloya kesin son taktikleridir bunların ki umarım sadece taktiktir...yoksa ki Allah şifa versin acilen...sevgiler

  YanıtlaSil
 10. Ağğğğ huysuz ve yaşlı adam :))

  Umarım aldatılmışsınızdır...Yazık..

  Hesaba giremedim bir türlü ....Ebru ben yıldızlı fırça olan :))

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))