Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

26 Eylül 2009 Cumartesi

Evdeyim iki gündür . Dün temizlik yaptım , film izledim. Akşamı kahvaltı ile geçiştirdik. Çünkü saat dört gibi bir şeyler yemiştik Naziş'le . Kocam ve Gamsegamse de yarı tok geldiler. Dün akşam tam biz karı-koca kahvaltıdan bozma yemeğimizi yemiştik ki, Gamse arayıp , - Anne kuaföre gelsene dedi. Ay gelemem, dizim başladı, çayım elimde dedimse de kıyamadım gittim. Kuaför bizim evin üç apt yanında zaten. Çok şirin espritüel bir çocuk, Ordu'lu bi de heheheh. Neyse biz , O'nunla çene çaldık. O bir taraftan bizim kızın saçlarını fönledi. Gülmekten öldürdü beni. Hani diyor , şu sosyetik kuaförler var ya, bak onlar saçı şöyle fönler. Saçı sarıyor fırçaya , artistik bir biçimde yandan atıyor. Bak ben de yapabiliyorum,ama ne gerek var , saçı da , müşteriyi de , kendimi de yormaya. O eğitimi bizde alıyoruz, hafta da bir seminerlere katılıp, yenilikleri takip ediyorum. Müşreri tiplerinden söz ediyoruz, zor müşteriler var falan diyorum ben. O da , ama ben de zor kuaförümdür ha , diyor, müşteriye küserim, trip atarım, hep onlar mı? yapacak. Bu arada manikürcü gitmişti tabi, dur ben seni yarınlık idare edeyim dedi, Gamseye, tırnaklarını törpüledi, french yaptı ve extra bir kuruş da almadı.

Eve geldiğimiz de Hanımın çiftliği yarı olmuştu zaten. Yeniden çay demledik.Çok mu? içtim nedir, gece uyuyamadım daha doğrusu zor uyudum. Salona gittim, baktım naziş uyumuş, uyandırmadım geri yatağa döndüm. Orada da tv açmadım bu kez de kocam uyanır. Sabah olunca, salonda uyumayı yasak etim. Rahat yataklarını bırakıp, battaniye ile oraya buraya kıvrılmaya bayılıyorlar, hafta sonları öyle yapmak hoşlarına gidiyormuş.

Bu gün ne yemek yapmayı teklif ettiysem hepsi burun kıvırdı. Ben de akşama kadar bir şey yapmadım, akşam üzeri kalkıp orman kebabı yaptım. Valla orman kebabı dile geldi:))) . Yanına da bi pilav çektim .Ama ne yazık ki ,kızların ikisi de yemeğe gelmedi.

Yarın için hiç bir planım yok, yarın ola hayrola.

7 yorum:

 1. Yahu bu gençler arasında yataklarını bırakıp salona kıvrılmak moda galiba. Ben de hergün oğlanı dürtmekten hal oluyorum.
  Orman kebabını merak ettim, bir tarif alsam:)
  İyi geceler...

  YanıtlaSil
 2. O sabahları salona yayılmak benim de en sevdiğim tabii haftasonları :) yarın bolca tembellik yap bence ;)ben öyle yapcam..iyi pazarlar lalecim.

  YanıtlaSil
 3. kankiii,
  ordulu kuaförü okuyunca tüm karadenizliler ne esprili diye geçirdim içimden
  gerçekten de ne kadar şanslıyız neşe var hamurumuzda
  neşesiz insanlar canımı sıkar benim
  vara yoğa gülmeli insan dediğin
  çok ciddi bir suratta geçirmek ömrü bana göre değil
  ve üzülüyorum hayatı çok ciddiye alıp asık suratla dolaşanlara

  hanımın çiftliğini takip edemedim ben
  saati ve günü bana uymuyor
  sanırım o gün melekler korusun var
  şimdi hatırlayamadım benim bir dizimle çakışıyor

  orman kebabı felan dedin
  karnım acıktı
  gideyim de pazar kavaltısı hazırlayayım
  sana bu satırları pazar sabahı söylemesi ayıp :))yataktan yazıyorum
  hadi kaçtım ben
  bye

  YanıtlaSil
 4. Bizde tam tersi. Televizyon karşısında asla uyumam ben. Zaten öyle yastığa 15 santim kala uyuyabilenlerden değilim maalesef. Bizde, annem uyur tv karşısında. Tabii yorgunluktan uyuyakalıyor biliyorum ama. Her seferinde yerine gidip yatsana demekten bir hâl oluyorum ben :)

  YanıtlaSil
 5. evet nihayet nedendir bilmiyorum,
  siteye bugün girebildim kaç gündür uğraşıyordum olmuyordu bir bilen varmı sitelerimize neden giremediğimizi neyse şükür kavuşturana demeli..
  yazılarını ve seni çok özlemişim,
  tekrar sevgiler canım çoook öptüm:)

  YanıtlaSil
 6. Laleciğimm,,,
  kızlar gelmediği gün biz geliriz yemeye:))
  tüm sıcaklığıyla okudum yine yazılarını Hanımın çifliğini
  beğeniyle izliyorum umarım sulandırmazlar...
  Kocaman sevgilerle

  YanıtlaSil
 7. Orman kebebı ve pilavı kaçırdı mı kızlar, yazık.
  Tv karşısında salonda çok uykum olsada uyuyamam, illa yatağa girecem yastığa koydum mu kafayı uyuyoruz bu aralar

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))