Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

7 Ağustos 2011 Pazar

Ramazan yazıları6

İstanbul bir kaç gündür hafiften serinledi. Geceleri baya bi rahatladı... Dün gece çok güzel bir kitaba başladım. Hatta bu akşamı soluksuz bekledim devam etmek için ama bu gece Elif Şafak'ın İskender'ine başlıyorum.Ama sorun ki niye ... Bu akşam benim yeğenim Cucu geldi...Hani Ordu'ya nişanına gittiğim. Bir haftalık izni varmış, atlamış gelmiş. Yolda gelirken annesi yani bizim taze kaynana Arzu'ya iki kitap almış. Biri Serenad diğeri de İskender:))) E okumak istiyordum e bi de beleş okuyacağım heheheh...Sen gidene kadar ben okurum bunu dedim. Okuuu Haloşummm dedi. Şimdi bu yazıyı yazdıktan sonra ,istikamet kitap okumaya... Ha dün akşam başladığım kitap Zeya'dan. Bir kitabı okurda çok beğenirse -hemen sana getiriyorum Lale Abla der. Sonra üzerinde konuşmaya bayılıyoruz. Daha ilk sayfalardan kitabın içine girdim. Böyle içine alıp insanı sürükleyen romanlara nehir roman deniyordu dimi...

Ben olaya geceden başladım ama sabahımız ve günümüz de az hareketli değildi doğrusu...Bu gün Cancan özel davetlimizdi. Artık okula gittiği için ve de kardeşi olup evlerinde yatılı yardımcıları olduğu için eskisi kadar sık gelemiyor. Sabah ablalarıyla kahvaltı etti, market alışverişine çıktı. Tüm alışverişi o yapmış. Neler olduğunu tahmin edebilirsiniz tabi. Sürpriz yumurtalar, rüzgar gülleri diyeyim gerisini anlarsınız artık.Verdiği tüm siperiş yemekleri pişirmiştim zaten. Tarhana çorbası,makarna ve köfte...Makarna yerine güzel bir ev eriştesi pişirdim.Bayıla bayıla yedi. Beraber yatıp iki saat de uyuduk mu size oh kebap olduk. Ara ara uyanıp, beni yanında görünce devam etti uykusuna...Kendinize özel tasarım T-shirtleriniz olsun isterseniz. Bu T-shirtleri bizim ailenin art directörlerinden Nilüfer yapıyor. Güzel Sanatlar mezunudur aynı zamanda. Bu resimdeki t-shirt Gamsegamse için yapıldı mesela...

İşte böle böle

7 yorum:

 1. çabuk oku lale abla iskender bitince ikisini birden tartışalım :):):)
  ben de tshirt istiyorummmm

  YanıtlayınSil
 2. Elif Şafak'ı sevmediğim halde hemen hemen tüm kitaplarını okudum ve İskender'i okumak için elimdeki kitaba hız vermiştim. Ama şimdi içim soğudu çünkü Elif Şafak'ın İskender'i intihal olduğu kesinlik kazandı.
  tshirt çok güzel, başarılar.
  Sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
 3. Oh, ben de istiyorum tarhana, erişte! Afiyet olsun :) Bu Ramazan yazılarına da bayılıyorum yani.

  Ben de Yolcu'yu yazdım az önce. Yorumlarını bekliyorum.

  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 4. Tişörte bayıldım, sizin hareketliliğiniz oldum olası güzel :)

  YanıtlayınSil
 5. İSKENDERi aynı anda başlamışız okumaya .Bir nefeste 50-60.sayfaya geldim hadi hayırlısı. Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
 6. bu shirt ne kadar güzel güle güle giysin gamze
  iskenderi ben de okuyorum yorumlarımızı paylaşırız sonrasında
  ramazan geceleri güzel kankimmm
  Allah kabul etsin

  YanıtlayınSil
 7. hava süper..
  tişört de öyle..
  cancan zaten baş tacımız..

  nehir roman için edebiyat öğretmeni sitesi.."NEHİR ROMAN : Bir kişinin, bir toplumun hayatındaki gelişmeleri ya da tarihi bir olayı birden fazla cilt halinde anlatan romanlardır. ..." diyor ama ben senin tanımını daha çok sevdim lale kuzu..

  atalet..
  öper de giderimmmm nırınım..

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))