Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

5 Mayıs 2017 Cuma

Öyle işte

Uzun zaman yazmayınca, insan nereden başlayacağını bilmiyor. Hayat debisi çok yüksek bir nehir gibi. Çok efor istiyor, iyi yüzme bilmek gerekiyor. 
Durmadan okuyorum, durmadan yürüyorum. Her yerde yürüyorum. Koruda, Üsküdar Sahilde, Moda Sahilde, Gülhane Parkında...Yürümek ve okumak iyi geliyor.

Kendi hedefimdeki km yi yürüdükten sonra oturup kitabımı okuyorum. Eşim iki tur daha atıyor. Benim hedefim; altı bin adım ama genelde yedi bini geçiyor.Telefonumdaki bu programı kullanıyorum.

Aşağıdaki foto, Gülhane Parkında...  Erken saatlerde,kimseler yokken gidip laleler arasında yürümenizi ve Kaplumbağa Terbiyecisi  maketini görmenizi  tavsiye ederim.

Fethi Paşa Korusu'nda erguvan zamanını da kaçırmayın. Tartan pistte yürüyebilir, aletli cimnastik yapabilir ve aşağıdaki köşklerde yemek yiyip, bir şeyler içebilirsiniz.


Bu arada eşimin sağ omuz atar damarına stent takıldı. Bu yaşam stilimizi, yeme alışkanlıklarımızı tamamen değiştirdi.Her şerden bir hayır çıkar misali, daha farkındayız yaşamın. Yürüyüşlerimiz artık daha düzenli mesela. Yoğurdumuzu ve ekmeğimizi  de kendim yapıyorum. Artık sadece sızma yağ kullanıyoruz. Balık,(özellikle somon) sebze ağırlıklı besleniyoruz. Yemeklerimiz de genelde fırında pişiyor. Tanrı insana bir ders verirmiş, eğer dersi almazsan alana kadar dersi vermeye devam edermiş,geçen ay ki kitap kulübü toplantımızda;  Timsal Karabekir söylemişti,  bu sözü. Ne kadar doğru, kulağımıza küpe ettik biz.

Aşağıdaki fotoda gördüğünüz  Karadeniz'e özgü bir  ot olan, melocan. Fakat semt pazarlarında da bulunuyor. Ben, bizim pazardan aldım mesela... Hafif haşlayıp, süzüp biraz soğuk suda beklettikten sonra bol soğanla kavurup, yumurta kırın. Yanına da çay demleyin.  :)Bu sene kendime yaptığım en büyük iyilik koro çalışmalarına katılmamdı. En azından 25 adet TSM şarkısı öğrendim.Konserimize de çok az bir zaman kaldı.

Hangi kitaplardan söz ettiğimi unuttum ama en son bu kitaplar var...


Bugün Hıdırellez, dileklerinizi dilemeyi ve dua etmeyi unutmayın. 
Hayde gittim ben... Dilerim daha kısa sürede tekrar buluşuruz, hala okuyan varsa tabi  :)