Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

2 Nisan 2011 Cumartesi

Jane Austen Kitap Klubü


Hemen bir film tavsiye edip gidiyorum...Hava tam film havası... Yağmur çamur ama ben yine de dışarı çıkmak zorundayım:))
Bu filmi sabah karıkoca birlikte izledik.Hayatında hiç Jane Austen okumamış kocam bile çok beğendi. Jane Austen'in burada sözünün geçmesinin nedenini filmin adı ve kurgusu... Jane Austen Kitap Klübü... özellikle Jane Austen okuyanlara tavsiye ediyorum ama ziyanı yok okumasanız da bu film hemen okumanıza vesile olacak. İlk romanını okuduğumda henüz ortaokul öğrencisiydim ... Umut Parkı yani Mansfield Park. Beyaz Lake kaplı ve ciltliydi. O zaman ki çoğu kitaplar gibi...
Bu film ille de izleyin izlemezseniz küserim kategorisinden:))

Konu: California Central Valley’de beş kadın ve bir erkek Jane Austen’ın kitaplarını konuşmak üzere bir araya gelirler. Altı ay içinde evlilikler gözden geçirilir, ilişkiler başlar, uygunsuz anlaşmalar uygun hale getirilir ve aşklar yaşanır.

İnsan davranışlarındaki zayıflıkları ve sosyal ilişkilerdeki saçmalıkları mükemmel biçimde gözlemleyen Karen Joy Fowler hiç bu kadar esprili, karakterleri hiç bu kadar albenili ve modern aşk hiç bu kadar hilekâr olmamıştı.

NOT:

İstanbul otobüsünü seçiyor... Biz ailece oyumuzu mor rekli otobüslere kullandık... İstanbul renklensin biraz...Oyunuzu buradan kullanabilirsiniz.