Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

5 Şubat 2014 Çarşamba

Şubat

Bizim için sağlık sorunlarıyla dolu olarak geçen ocak ayı nihayet bitti...Sağolsun tüm aile bireylerini bi elden geçirdi öyle gitti.

Pazartesi evde büyük bir temizlik ve dezenfekte operasyonu yapıldı. Pir-ü pak oldu. Darısı memleketin başına diyelim ve  başlayalım ne ettik ne yaptık ne okuduk  ne izledik. Bu ara film konusunda yavaşladım. Daha doğrusu  bir kaç sabahtır geç kalkıyorum.Ama geceleri radyo tiyatrosu dinlemeye devam. Dün gece radyo tiyatrosu yerine Agatha Christine'den uyarlanan bir oyunu arkası yarın olarak açmışım. Aniiii, 25dk da bir biter, yeniden başlar, seslendirenlerin adını neyin yeniden söyler bi de özet geçer. Kocamın canına okudum, ben 45-50 dk lık radyo tiyatrosu oyunu seçiyordum, onun da zaten yarısında uyuyordum sen tutturdun Agatha Christine diye, dedim:) Zaten uyumuşum bir ara uyandım 12. bölüm başlıyordu arada ne oldu bilemiyorum ama yine de katili öğrenemedik. Arada uyuduğum için de fikir de yürütemedim...

Kitap; Bugün Canan Tan'ın ''Issız Erkekler Korosu'' na başladım...Canan Tan ,bu kitabında olaya erkekler tarafından bakmış... Sadece erkek müşteri kabul eden ''Ademoğlu Pansiyon'' da geçen bir hikaye...Dertli ve aşık erkekler. Hepsinin ayrı bir derdi ve hepsinin ayrı bir şarkısı var.Bu romanın özelliği; Canan Tan'ın diğer romanlarındaki kahramanlarının bu romanda da olması... Pansiyon müşterileri tanıdık yani:)...Resimde gördüğünüz,orkidemin cinsinin adı; ''kedi tırnağı'ymış. Yılda iki kez açıyor ve çiçekleri de dört ay üstünde kalıyor. Çiçekler dokunduğunuzda sanki sert plastik gibi bir his bırakıyor. Bu yıl  ilk kez açıyor...
Tekrar bir hatırlatma ; Bibliyomanyaklar her hafta bir okuyucusuna kitap armağan ediyor. Tek yapmanız gereken yazının altına yorum bırakmak. Dünya Ağrısı/Ayfer Tunç  şubat ayı kitabımızdı biliyorsunuız. İlk haftanın yazısını,   Leylak Dalı yazdı... Çok kapsamlı çok güzel bir yazı olmuş..

Ayrıca da ikinci haftanın yazısının ödülü benden olacak  sürprizli bir ödül o yazı için de bi TIK

E bu kadar  ,gittim ben hayde...