Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

29 Şubat 2008 Cuma

ordan burdan bi de eskiden

Hani Orhan Veli demiş ya, ''BENİ BU GÜZEL HAVALAR MAHVETTİ'' diye. İşte aynen öyle. Pazar günü hava bozacakmış ne gam. Şu son bir kaç gündür baharı yaşıyoruz. Tabii ben de bilirsiniz kaçırmam böyle havaları. Sokaklardayım anlayacağınız. Önceki gün hadi dedik arkadaşlarla Kadıköyün ara sokaklarını eskiciler falan gezelim. Ama tam durağa gelmiştikk ki bir telefonla rotayı çevirirdik başka yöne ve Fatoya gidip mükellef bir masaya konduk. Akşam ayrılırken de yeni bir program yapıp Banu ya sabah kahvaltısına gittik. Kahvaltı dediysem Gamse ile ben saat 11.30 da oradaydık. Millet açlıktan gebermişti. Mükemmel bir masaydı ama favorim kaşarlı mantardı. Banuyu beni eskiden tanıyanlar bilir . Ercünün eşi.Valla burayı tıklayıp Ercü hakkında bilgi sahibi olun bence . Khvaltıda beş kişiydik ama daha sonra sekiz kişi olup , fethiPaşa korusuna gittik. Korunun içinden yürüyerek Kuzguncuğa indik sonra da Üsküdara yürüdük. Eve geldiğimde hışırım çıkmıştı.

Şimdi sıra eski yazıda. 2006 yılında yazdığım o günlerdeki gündem ile ilgili yazı. Bakın o günlerden bu günlere gündem nerelere gelmiş. Türban, Kara Harekatı derken bu günde Kara Harekatının sona erdiği, bunda Amerikanın parmağı olup olmadığı. Daha güzel gündemlere diyelim ve sözü eski yazıya bırakalım.
*************************************************************************
30/3/2006 - GÜNDEM mündem GÜNDEM
Hadi bakalım güneş tutulması da bitti şimdi ne konuşacağız.Şu gündemi belirleyen kimse acilen belirlesin .Açıkta kaldık.

Bu gün güneş tutulmasından bahsedeyim dedim ama daha yakından tanık olanlara bıraktım o işi,Onurtan Hocam Manavgatta ,baharla da Antalya da buna çok yakından tanık oldular.Ama milletin taaaaaaaaaa nerelerden gelip izlediği Nasa nın Antalya ya konuşlanıp incelediği bu görsel şöleni bi her şeyi bilen profumuz,. benim denizi olmayan yerime zehir etti. Çoluk çocuk deprem bekliyo sokakta. A benim canım efendim olursa dicen ki ben demiştim bakın .Olmazsa biz sevinicez tabi

Yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam 79 yazı olmalıydı.Gümüşyaka ya tatile gitmiştik,Skaylab diye bi uydunun dünyaya düşeceği söylendi.,hemde Türkiyeye koca yaz ha düştü ha düşecek onla geçti,Kara da, hava da.,deniz de aynı muhabbet.Ha düştü ha düşecek.Sonra Halley kuyruklu yıldızı dünyaya çarpacak dendi ,aha çarpıyo.aha da kuyruğu çarpacak derken ,o kuyruğunu altına kıstırıp,değmeden geçti.

Bir de küresel ısınma var ,günahları boynuna bununda çevreci ürünler yapıp bu işin kaymağını yiyenler tarafından desteklendiği söyleniyor,

Bu arada huuuuuuuuuuuuuuuuu yurdum insanı sen kafanı uzaya takma Nasa sı masası var hallederler orayı ,sen yurda bak .Gökyüzüne bakarken burda, atı alan Üsküdarı geçmesin sonra.Şiddet okullara girdi,ABden ne haber ,terör tırmanıyo.,şu olmayan enfilasyonu biz niye görmekteyiz hala,

Güneş tutulcak tutulcak tamam tutuldu.,sırada ne varsa o gelsin.