Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

24 Şubat 2013 Pazar

Haftanın son saatleri

Kalabalık ama keyifli bir haftasonu geçirdik...

Cumartesi gündüz,Cancan'ı ağırladık...Çorbalarımı özlemiş... Ne çorbası yaptın Cicianne,mis gibi de kokuyor dedi...Gamse Ablasıyla maketler yaptı, Naziş Ablasıyla pizzalar sipariş etti...Bize okulunu anlattı... bizi mest etti akşama kadar...Giderken,maketini kimselere emanet etemedi,kendi taşıdı...

Dün akşam Banu ve Ercü'nün evine konuk olduk... Banu şahane mönüsü ile bizi öldürmek istedi canımızı zor kurtardık,biz yeter dedikçe hamle üstüne hamle yaptı:))Beşiktaş-Sivaspor maçını izledik tabi öncelikle...Çünkü Kocamgiller toptan ''BJK'' dır kocamdan ötürü:))

Gecenin yıldızı bu salataydı,görüntüsü ile lezzeti eş değerdeydi...


Birbirimize doyamamışız ki yarın sabah birlikte kahvaltı mı? edelim derken genç tayfa, biz erken kalkamayıııız diye bağırıştı, ben de akşama çok kalmayalım ertesi gün iş günü dedim. İşe giden benim ya=) neyse sonunda gün ortası programında anlaştık ve Dragos'a gitmeye karar verdik. Oy Nazom Nazom,pazar günü çalışması gerektiği için o bie katılamadı... Biz  bir kızım bizim evinde bir kısım ise gideceğimiz yerde buluşmak üzere yola dizildik. hava miss,trafik var ama neyse çok üzmedi...Yemek saatine kadar açık havada oturduk, çevre egzileri yaptık.Yemek saatinde garsonun başını döndürdük... Nasıl da kibardı,nasıl da güler yüzlüydü...Sohbet muhabbet yemeğimizi yedik,üstüne çaylarımızı içtik derken akşamı ettik...Yollar çok kalabalıklaşmadan  yola revan olduk. Yolda Gamse ile Banu kıpraştı,hadi sinema hadi ora bura ...Sinema seans başlangıç  saatlerini kaçırdık,diğer seanslar için de çok geç olur dedik. Biraz Capitol'de gezinip ,bir kaç şey aldık eve geldik hemen çayımızı demledik yeniden... (mineler çıtır çıtır açmışlardı,baharı müjdeler gibi)

(çuha çiçekleri,renk renkti her tarafta)

Yazımı bitireyim, kitabımı alıp hemen yatağa gireceğim...