Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

22 Haziran 2010 Salı

bu günlerde

Boş durmuyorum , bir şeyler yapıyorum, bir gün İlmiyemleydik akşamın geç saatlerine kadar. Okey grubumla buluştum... Bir akşam Naziş'in arkadaşı Neslihan'ın ailesiyle birlikte çok hoş saatler geçirdik Adile Sultan'da... Bir Beyoğlu yaptım... Eniştem yine hastanedeydi ve çok kötüydü... hatta bitkisel hayata girdi dedi drlar ama akciğerlerinde oluşan enfeksiyon iyileştirilince bilinci yine açıldı ama o kadar... Bir geceyi onlarla geçirdim ama hastaneden taburcu edilince dün akşam üzeri döndüm eve..

Kızlar karneleri verdiler... bu hafta sonu da O'nlar tatile giriyor... tatil programımız henüz yok... O'nların var da bizim yok-karı-koca yani- Aslında kafamda bir yer var... geçen gün tv de izlerken görüp aşık oldum hatta ev de bile değildim telefon açıp izleyin dedim... TRT1 de yayınlanan Köşebucak programında gördüğüm Amasra'ya bayıldım... Hiç olmazsa bir hafta gitmek istiyorum ama ne yapılır nerede kalınır konusunda İlknur'dan yardım istiyeceğim... Yaşasın blog dünyası ya, nereye gitmek istesem orada danışacağım ve canı gönülden yardım alacağıma inandığım arkadaşım var...''Serçe Kuşun Sonbaharı'' nı okuyorum... Nazım Hikmet ve Hilmi Yavuzdan sonra bu kez Yılmaz Karakoyunlu isyancı değil aşık Bedrettin'i anlatıyor... Kimse birilerini fakirleştirmeden zengin olamaz sözünü düşünüp duruyorum günlerdir...mutasavvıf filozof ve kazasker Bedrettin... Özellikle 15. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu Fetret Devri sırasında desteklediği Musa Çelebiye verdiği destek ve modern sosyalizm uygulamalarını çağrıştıran Bedrettin... Bir başka biçimde , isyancı değil aşık bir erkek olarak karşımız da...İki kızkardeş Cazibe Ve Mariye ile isyanlarıyla ... Kitap da Yıldırım Bayezıd ve Timur'da Ankara savaşının bir başka yönüyle karşımızdalar... 436 sayfalık kitap da sonlara gelmek üzereyim... Size tavsiyem , eğer kitabı okumak isterseniz önce Ankara Savaşını ve Bedrettin'in bilerek okuyun... Kitap o zaman daha keyifli ve daha anlaşılır olacaktır...

Bunları yaparken hep ağzımda kekremsi bir tat...ülke gündemi yine çok ağır... yine bir sınavdan geçmekteyiz..

kalemini kılıç gibi kullanan İlhan Selçuk'da gitti...