Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

16 Aralık 2014 Salı

yedik,içtik,izledik

Ben bugünlerde kuzenim Aliye ile birlikteydim. Üç gün misafirim oldu. Kendisi kuaför olduğu için bizim evde onun gelmesiyle saçlar boyandı, kesildi, kızlar okula saçları fönlü gitti. Birlikte gezdik, yemekler yaptık,geç saatlere kadar oturduk ve de bugün gitti...,


Yılbaşı ağacımızı kurduk evi yeniyıl havasına soktuk.
Aliye'nin biz de olduğu günlerde kitap ancak yattığım da yatakta e-kitap okuma şeklinde oldu...Dublörün Dilemması/Murat Menteş'e devam ettim...

Film ise bugün izledim...Pembe Hayat çok güzel ve çok ilginç bir filmdi...


(Ma vie en rose - Pembe Hayat
Ludovic, cinsel kimlik bunalımındaki bir çocuktur. Her ne kadar bir erkek bedeninde dünyaya gelmiş olsa da bir gün bir kıza dönüşmenin hayallerini kurmaktadır. Bu durumu önceleri fazla ciddiye almayan ailesi, Ludovic’in okuldan arkadaşlı olan Jerome ile evlenme planları yapması üzerine telaşa düşer.)

Dün akşam Aliye bize kadınbudu köfte yaptı çok güzel oldu fotorafları bura ama tarifi ''Seferberlik Yemek Tarifleri''nde...Çok ama çok beğendik...Bugünlük benden bu kada :)