Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

9 Kasım 2016 Çarşamba

Trampa trampa

Olmaz denen oldu ve Trump ABD  Başkanı oldu ve bugün sosyal medya bu haberle gününü gün etti deyim yerindeyse...Trump dünyayı ne kadar trampalayacak hep birlikte göreceğiz. Yalnız seçimden sonraki ilk konuşması ne kadar tanıdıktı.
Neyse gökten düşen üç elmanın üçü de ABD'nin başına düşşsün inşallah. Bizden ırak olsun cehenneme direk olsun :)Bana ne faydası var mesela omzum ağrıyo Trump'ın umrunda mı? :) :)

Pastırma yazı da kazık attı bize, hani nerede o sarı,kızıl sonbahar güneşi. Lodoslu,isli,puslu bi hava var. sıcak desen değil,soğuk desen değil bildiğin şu an ki memleket havası.
Dün sanki hava güzel gibi gelince karı koca koruda yürüyüş yaptık, Yürüyüş yolu tartan pist olduğu için aşağı inerken rahat rahat yumşak yumşak indim.  Paşa Kapısı çıkışında ki Beyaz Köşkte çay içip bir şeyler yedik.Ay ama  geri çıkarken az kala koru yollarında telef olacaktım :) O yokuş ben gitmeyeli daha mı dikleşmiş ne :)Yalnız,dün akşam koro çalışmasından çıkınca karşılaştığım ilik hava ve Boğazın ışıltısı şahaneydi. Galata Kulesi'nin ve Boğaz Köprüsünün kırmızı ışıklandırması çok hoşuma gidiyor.Eve şarkılar söylemiş,İstanbul'un ışıltısını içine çekmiş ve mutlu bir halde döndüm.


 Ammaaa kendime en çok nazarı değdiren yine kendim olduğu için omuzumun ağrısından uyuyamadım. Radyo Tiyatrosu dinledim yok arkadaş. Sonunda kalktım, bir güzel kantoran yağıyla ovdum namussuzu üzerine de havlu koydum. Çalma listemi de  Musa Eroğlu'ndan üst üste yedi sekiz kez  Mihriban çalsın diye ayarladım bi baktım  sabah olmuş, Trump başkan olmuş, euro tavan yapmış,lodos  da lodos lodos esmekte...


Hadi azcık ta filmdir kitaptır,dizidir konuşalım. Kitap; Celile/Osman Balcıgil, .Bende ki 60.baskı. Bunu görünce bi ıslık çaldım ama sonra baktım iki bin iki bin basılıyor. Yani 150.000 baskıyla çıkan yazarlarımız var Allah'ıma şükürler olsun ki. Neticede güzel kitap, Nazım Hikmet'in Annesi, Osmanlının ilk nü kadın ressamı ve Yahya Kemal'in ela gözlü pars diye şiir yazıp, sonra da terkettiği kadın.Ama helal olsun o yıllarda bile başına buyruk yaşamayı başarmış bir kadın. Kitap kulübümüzün kasım ayı kitabıydı aynı zamanda.


TV dizilerinde Vatanım Sensin ve No: 309 izliyoruz. Sumru Yavrucuk şahane yine. Vatanım Sensin'de bu gece 10 Kasım  dolayısıyla Atatürk'e bir selam bölümü var. Fragmanını gördüm çok da hoş olmuş.Böyle şık ve anlamlı davranışları takdir ediyorum.
Kendi özel dizim ise The Tudors... Benim gibi dönem dizilerini sevenler için öneririm.

Bir de benim gibi ajanda kullanmayı seviyorsanız Miaplanner ajandaları tam size göre. Zamanını kendinizin ayarlayabileceğiniz, hatta kapağını istediğiniz renkelrde boyayabileceğiniz, okuma listeleri, alışveriş listeleri,günlük haftalık, aylık planlar yapabileceğiniz bir ajanda. Bana Naziş'in hediyesi. Nezih Kitapevinde veya instagram sayfasında online satışta.


E hadi gideyim.