Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

16 Aralık 2010 Perşembe

Firarperest


Firarperesti okumaya devam...Bu kitap okuduktan sonra kaldırıp bir kenara koyacağım bir kitap değil bazı yazılarını dönüp tekrar okumak istiyorum...Araya sıkıştırılan hikayeler, meseller var... ve iyiki güncelliğini kaybetmeden okuyorum, çünkü güncel olaylara yapılan göndermeler de var... Dün gece gözlerimi kapattığımda Arjantin'in dağlarında; organik tarım yapan ve gece yatağına uzandığında Mevlana'dan beyitler okuyan kadını düşündüm... İki kez gittim Konya'ya demiş, ben henüz bir kez bile gidip görmemişken...
Ve İncinin imtihanında...İnci tanesi ülkem, doğunun en batısında , batının en doğusundaki , arafda ki ülkem derken Elif Şafak, bir baktım inci taneleri yuvarlanmış yanaklarıma... ve anladım başka bir yazısında Gülistan'ın hikayesini anlatırken, kitabımı neden kızkardeşlikle diye imzaladığını...Evet okumasam üzülürdüm diyebileceğim kitaplardan biri oldu Firarperest... Bir kaç kişi bu konudaki fikrimi sormuştu, budur fikrim...

6 yorum:

 1. Ben de çok beğendim hâlâ başucumda Firarperest Lale'cim...

  YanıtlayınSil
 2. Harikasın kankimmmm
  Elif Şafak da görmüş senin yüreğini
  O inci taneleri senin yüzünü parlatmıştır eminim
  İyi akşamlar diliyorum

  YanıtlayınSil
 3. mavianneye tamamen katılıyorum:) senin tavsiyenle kitabı ilk fırsatta almaya gidiyorum...sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. yorumunuzu okuduktan sonra , daha fazla geciktirmeden okumalıyım dedim , yağmurlu bir İzmir sabahından günaydın bu arada .

  YanıtlayınSil
 5. Elif Şafak okumamaya karar vermişken acaba? dedim.
  Ama merakta etmiyor değilim, kitap kaygan bir yol gibi mi? yoksa düz bir roman mı?

  YanıtlayınSil
 6. Bende ilk fırsatta almak istiyorum.Elif Şafak ile çoook güzel çıkmışsınız Lale ablacımm:)) bende karar verdim yazılarınızı vakti vaktine yorum yazacağım.sevgilerimlee.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))