Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Ocak 2010 Pazartesi

pazar anlatısı 2

Biz İstanbul'lular bi tuhafız, ille de bir yere hep birlikte gideceğiz. Ayrılamayız birbirimizden. Dün İKEA günümüzdü. Hep birlikte oradaydık. Parklar da , restoranlar da , alış- veriş sırasında birbirimize fırsat vermedik...Böyle deriz ya, İstanbul dışına çıkınca da ilk iş birbirimizi özleriz. O birbirimizi itmemiz kakmamız, otoparklarda yer kapmaca oynamamız,metroya önce kim binecek yarışması yapmamız, vapurda birbirimizi denize itmece oynamamız aklımıza gelir, burnumuzun direği sızlar...

Anlaşıldığı gibi dün İKEA daydık. Mihmandarlığımız İkea fatihi Naziş yaptı heheheh. Üstelik de Cancan'la:))) gittik.. Bir tek top havuzuna atlamak için arıza çıkardı. Onun dışında haza beyefendiydi. Uslu uslu yemek yedi, oynadı, alış-veriş sırasında hiç bir şeye el sürmedi. Oyun çadırında kahkahalar attı. Uslu uslu el tutup gezdi. Yorulunca arabasında oturdu...

Alış-verişi diplemedim valla. Kızlar dolap içlerine düzenleyiciler aldılar. Mesela Gamsegamse bir tane fularlarını, atkılarını asabileceği bir şey aldı ki süper. Birde dolap kapağı içine asılabilen makyaj malzemesi falan koyabileceğin bir zımbırtı aldılar ikisi de birer tane. İstediğin zaman fermuarını çekip bavula at , seyahate götür öyle bişi işte. Ben de film şeridi şeklinde uzun, iki adet resimlik aldım , siyah beyaz resimlerimizi koydum birine, birine de yeni dönem. Koridora asacağım, boyları neredeyse bir buçuk metre var çünkü. Bir de Mürver şurubu ve dağ kızılcığı şurubu konsantresi aldık. Çünkü kahve molasında içince, bayıldım . E ikisini de nasıl içtin derseniz, Gamsegamse - Anne ,sana şölee enerjili menerjili bir şey alayım diye gidince , karar verememiş, ikisinden de içsin diye , ikisini de almış işte :))) Buz gibi kadehlerde getirdi, arada karıştırdım içtim öyle de güzel oldu. Hani Arap yağı bol bulunca orasına burasına sürermiş ya işte o hesap:)))

Akşam yemeği işimizi de orada halledip geldik. Çok güzel Hareketler bunlar yarı olmuştu. Hem onu izledik, hem resimlik için resim seçtik. Sonra gece ikiye kadar kitap okudum. Sabah Gamse -Anne sıcak bir şey verir misin demese , hiç duymayacaktım gidişlerini. Naziş'i de kapıyı kapatınca duydum:))))

Bu gün pazarımız var, akşama çook önemli bir programım var, aylar öncesinden ayarlandı. Ayrıntılar yarına ancak. O yüzden şimdi gitmeliyim...

8 yorum:

 1. Yıl dönümü yazınızı yeni okuduğum için tebrik mesajımda haliyle geç kaldı.Daha nice güzel yılları sevdiklerinizle ve sevenlerinizle dolu dolu paylaşmanız dileğimle.Anlaşılan pazar gününüz dolu dolu geçmiş ne güzel.Ben de geçen sene aile fotoğraflarını bir arada asabileceğim bir fotoğraflık aldım hemde uzun kuridora astım. hem çok şık durdu hemde her an geçmiş güzel günlerden hatıralar canlandırıyorlar bana.Eminim sizinki de çok hoş olur güle güle kullanın sevgiler.

  YanıtlayınSil
 2. Bayılıyorum bu hayat dolu anlatışına.

  YanıtlayınSil
 3. Lalem, benim salon takımı ne oldu? Koyu renk almasaydın, perdelere uymaz. Yoksa yemek yiyip, fişmekan sularını içerken unuttun mu benim siparişi? Alacağın olsun senin, bir salon takımını çok gördün bana:))
  Bugünkü programı merak ediyoruz, yazmakta gecikme.

  YanıtlayınSil
 4. aa benim için şu aralar IKEA yorucu programlar arasında, çok yürüyorum ya, vee kalabalık dönelerde uğranmayackalr lisetesinde meslea yağmurlu haftasonları gibi:))))) o nednele size tebrikler:) veeedeee cancanla oluşuna çifter tebrik:)

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 5. Dolap içlerine alınanlar çok kullanışlıdır mutlaka..güle güle kullansın kızlar..

  YanıtlayınSil
 6. O film şeridi resimlikten alıyordum son anda vazgeçtim al al nereye kadar :)yer yok.Sefan olsun canım ..sevgilerimle öptüm...

  YanıtlayınSil
 7. Ikea çocuklarla gidilebilecek en rahat mekanlardan, 1 saat oyun odası çok iyi oluyor. Hafta sonları herkesi birlikte ağırlıyor tabi ama hafta içi fırsat olursa süper oluyor.

  YanıtlayınSil
 8. Ahh ikea ahh... İzmir'de öyle çok giderdim ki sen anlatınca o günler geldi aklıma:)
  Cancana kocaman bir aferin, ne güzel bir gün geçirmişsin yine.
  İstanbul'u hiç bilmez hatta insanlar o şehirde nasıl yaşıyorlar derken senin yazılarından iyiden iyiye merak etmeye başladım.
  İşin sırrı İstanbul'da değil bakan gözde değil mi, sen mutlaka çilesini çekiyorsundur, ama öyle güzel bakıyorsun ki buradan bize de hissettiriyorsun.
  Hep gülen, mutlu fotoğraflar çek, çerçevene yerleştir, baktıkça içindeki yaşama sevincin artsın, eşine, kızlara ve sana kucak dolusu sevgiler:))

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))