Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

28 Eylül 2012 Cuma

Bugün, Gamse'nin programı iptal olunca, hadi aney, birlikte çıklım dedi. Birlikte Natilius'a gittik. Bir kaç mağazaya girip çıktık ama sezon tam anlamiyle başlamamış olduğundan  alışveriş olayını bir kaç hafta sonraya erteledik.Ama hadi bir şeyler yiyip öyle çıkalım dedik. Ben öğle yemeğimi yememiştim saati geçmişti, hatta ara öğün saati gelmişti.İkisini birleştirebilirim dedim, Konyalı'nın önünden geçerken etli ekmeklerin  cazibesine kapıldık ve  etli ekmek yemeye karar verdik. O sırada  Gamse; Leylak teyzesini arayıp beni fişlemekten geri kalmadı:))

Yemek bitince ,  oradan ayrılıp Capitol'e geçtik.Hem yeni çıkan kitaplara baktık hem de D&R a uğrayıp dergilerimizi aldık. Daha önce hiç almadığım bir edebiyat dergisi aldım. Sözcükler,şimdiye kadar gördüğüm en doygun dergi diyebilirim. İçinde onlarca yerli ve yabancı yazarlardan hikaye , şairlerden şiirler, edebi metinler var .İki ayda bir çıkıyormuş. Bu sayı John Berger'in,çağımızın kült filozof ve yazarlarından olan Ernst Ficher'e ilişkin bir yazısıyla başlıyor. Berger, akşamına Ficher'in ölümüyle biten , birlikte geçirdikleri bir günü anlatıyor.Buradan bu sayıda neler olduğunu, hangi yazarların hikayeleri olduğunu görebilirsiniz.


 (ELELE ilk çıktığında henüz lisede falandım sanırım bu kadar uzun soluklu ve aynı kalitede kalabilmesine seviniyorum... Gırgır tabiki  artık Oğuz Aral'ın Gırgırı değil ama benim Akbaba'dan sonra ki ilk mizah dergimdi...O yüzden yeri hala farklı)
Akşam Orduspor ve Galatasaray maçı vardı.Ordusporun 2-0 lık galibiyetine sevinmek mi? Galatasaray yenilgisine üzülmek mi? karışık duygulardı:)

Yalan Dünya tüm hızı ile başladı.Her karakteri beğeniyorum ama ille de   Yırtık Zerrin... Tam günümüz politikacıları gibi her durumu lehine, çıkarına çevirebiliyor...


Şimdi dergime döneyim, iyi olsun hafta sonunuz...


6 yorum:

 1. Lâlecim verdiğin linkten baktım, dergiyi Turgay Fişekçi çıkarıyormuş, kitaplarını beğenmiştim onun. Bir de iletişim adresine baktım, Üsküdar adresini görünce güldüm :) Kitaplara da baktım, İki Kuleli Yalı hoşuma gitti.
  Öptüm bi de :)

  YanıtlayınSil
 2. Serpil, 39.sayıda tanışmış olmanın hüznünü yaşıyorum...Notos ve Milliyet Sanat alırdım ben ed. dergisi olarak...

  YanıtlayınSil
 3. lale ablacım, GS nin 3 puanı ORduspor a feda olsun napalım, salı gunu Braga ya gostersinler guclerini:))...cok sevgiler bizden...

  YanıtlayınSil
 4. güzel bir hafta diliyorum sana kankim
  leylağımla kahve içeceğiz öğlen
  kulakların çınlarsa sebebi biziz :)))

  YanıtlayınSil
 5. LALECİMMMM NERELERDESİNNNNNN KÖTÜ BİR ŞEY YOKTUR UMARIM
  2 GÜNDÜR SESİN ÇIKMIYOR BAK TAKİPÇİLERİN BEKLİYO BAŞTA BEN
  SES VER
  SEVGİLER IŞILLL

  YanıtlayınSil
 6. hhhah Işıl geliyom du, marmelat yapıyorum:))

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))