Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Şubat 2012 Cumartesi

Biz bu gün

Bu güne damgasını soğuk vurdu... Uzun yıllardır bu kadar soğuk hava ile karşılaşmamıştım ya da unuttum bilmiyorum. Bu gün tüm İstanbullular söze hava ne kadar soğuk diye başlamışlardır eminim.Halbuki güneş ne kadar parlaktı meğer üçkağıdın daniskasını yapmış.

Bu gün Zuz , ben ve Gamsegamse Moda'ya gittik. Amaç hem oralarda gezinmek, çay kahve yarenliği yapmak hem de Ajanda Dergiden Sinem Ergun'un daveti üzerine Nili takı tasarım Atölyesini ziyaret etmekti.Biz Atölyeye gidiyoruz derken çok candan , çok samimi , sıcacık bir ev ortamıyla karşılaştık ve yeni koleksiyonu hem yakından gördük, hem de takıp takıştırıp biz de nasıl göründüğünü denedik. Ben tabi meşhur alerjim nedeniyle bir şeye dokunamadım ama Gamse ile Zuz takıp takıştırdılar. Daha yakından bakayım derseniz tık.Atölyeye gitme öncesinde Moda-Kemal Usta'da kahve molası verdik. Gamse tabi doğrudan Waffle olayına girdi:))Önce güneş ısıttı ama sonrasında brrr...

Kahvelerimizi içer içmez kalktık hemen...
Artık her yerde Türk kahvesini çok şık sunumlar halinde servis ediyorlar. İnsanın içmese de içesi geliyor bazen.

Bu gün aslında programda Dali Segisi vardı ama soğuk yüzünden hafta içine bırakıp eve döndük.

Bu akşam Naziş Silivriye gitmişti sanırım geç döner, Ben ya Kocamla Keşanlı Ali'ye ya da Gamse ile Yahşi Cazibe'ye takılacağım.

Şimdi gidip portakallı kerevizin yanına bir köfte mönüsü bir kıymalı salçalı makarna yapayım, yemekte ne var derlerse spagetti bolonez var derim:))8 yorum:

 1. alemsin he.. ben de patatesli omlet yapıp frittata demiştim onu andım şimdi.. =)

  atalet

  YanıtlayınSil
 2. Yaw ben niçin üşümedim. Çok da kalın giyinmediğim halde kaşkolu poşete attım. Neredeyse montumu da elime alacaktım desem abes kaçacak. Demek ki yağlarım beni bu sene iyice sarmış. Eyvahlar olsun...

  YanıtlayınSil
 3. Hani sana yorum bırakmıyorum ya, bakmıyorum sanma...gezmelerini kıskanıyorum da ondaaaan :))

  YanıtlayınSil
 4. soğuk aldı başını gidiyor ama Moda soğukken de güzel olmalı Lale'cim.
  Sen de mi kışın portakallı kereviz yaparsın ? Bayılırım ben de...

  YanıtlayınSil
 5. Sabah güneşi görünce ben de çok mutlu olmuştum sıcak olacak diye ama olmadı maalesef. Dali sergisine biz de gitmek istiyoruz , kaçırmayız inşallah

  YanıtlayınSil
 6. Hafta sonlarını bu yüzden seviyorum. Sen de ne güzel ballandıra ballandıra anlatıyorsun ki. İyi eğlenceler

  YanıtlayınSil
 7. ne güzel Lale ablacımm.Maşallah Allah mutluluğunuzu,huzurunuzu ailecek daim etsin.çok güzel çıkmışsınız maşallah:)Kahveye bende bayılırım:)Afiyet olsun.İnşallah birgün hep beraber içeriz.

  YanıtlayınSil
 8. Donduk donduk valla. Ama görüyorum ki, soğuk bile durduramamış seni yine Lale abla.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))