Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

2 Haziran 2010 Çarşamba

akşamdaaan akşama

Cepheden bildiriyorum desem inanın, tam bir savaş alanının ortasında gibiyim. Cancan, Kaş seyehati sonrası ilk ziyaretini yaptı... Evi darmaduman edip 10 dk önce gitti. Bir ara kanepeden ikimiz birlikte kayıp aşağı indik, birbirimizi ısırmaya çalışırken.. . İnsan hem ısırmaya çalışıp hem kahkahalar atar mı??? Evi bilmem valla ama Cancan'la biz süper eğlendik. Parka gittik... Parkta sadece biz vardık, fırsattan istifade ikimiz birlikte kaydık. O Ciciaaaa diye çığlıklar attı. Bu benim İçi'likten( canımın içilik ten) Cicianneliğe transfer oluşumdu. Gerçi Ciciaaa diye uzata uzata söylerkende içimin yağları eriyor ama İçi içi bana özeldi yav, du unutturmayayım O'na bunu.. Nazlı Ablası gelince biraz da O'nunla alt alta üst üste boğuştular. İstersen de boğuşma adam her yerden saldırıyor:)))Akşamda Annesi gelene kadar aşağı top oynamaya indik... Ben de Annelerle lak lak ettim:)))

Dün akşam - Anneeeee Kadıköy'de buluşalım noooolur diyen Naziş'i kıramadım ve Kadıköy'e gittim. Alkım'ı dolaştık, seçtiğimiz kitapları Kahve Dünyasında oturup inceledik, lüp lüp kahveli çikolata drajelerini yuttuk ve aylık olağan alışveriş için Natiliusa geçtik. Akşam saati olmasına rağmen hava korkunç sıcaktı. Oraya gittik ki, Gamsegamse bizden önce gitmiş kapıda bizi bekliyor. 100 kez birbirimizi kaybede kaybede alış- veriş yaptık. Alışverişin en az yarım saat uzama nedeni de aynen budur. Kaybolan da Gamsegamse'dir. Şampuanların ordayım gelin, biraz önce ordan geçtik yoktun- aaa ordayım. Bir şeyler yiyelim öyle devam edelim derken yine zaman kavramını unutmuşuz. Akşam da Aşk ve Cezayı izleyip , Zemberek Kuşuna devam ettim... Ha bu arada yeni kitabım İpek Çalışlar'ın Halide Edip Adıvar Biyografisi... Zemberek Kuşu biter bitmez hemen ona başlayacağım...

Bu gün Cancan uyurken bir film izlemeye başladım ama baktım yarım kalacak bıraktım... Hoş bir filme benziyor, yarın sabah izler , yorumlarımı yaparım

7 yorum:

 1. Ne hareketli geçmiş dün, bir kısmında bize de laf yetişiriyordunuz:)))

  YanıtlayınSil
 2. cidden lale abla hangi kısımda bize laf yetiştiriyordun??

  akşamları kadıköy çok güzel oluyormuş bir de alkım turu yapalım beraber :)

  öptüm hepinizi ve Cancanı :)

  YanıtlayınSil
 3. Can'ın uyuduğu bir de Nazlı2nın eve geldiği saatlerde :))) ama iyi yetiştirdim dimi??*

  YanıtlayınSil
 4. Zemberek Kuşunu beğenmişsinizdir inşallah ve sizin şu ana kız buluşmalarınız benim acilen ikinciye hamile kalmam ve dahi onu kız olarak doğurmam demek oluyor :)

  Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 5. lale imreniyorum sana,
  hareketli yaşamına...
  cancanı benim için de
  mıncıkla diyecem...
  kitap okumak istiyorum
  ben de
  Lale'cim...

  YanıtlayınSil
 6. Laleciğim bu gün ben de Halide Edip'e başladım.

  YanıtlayınSil
 7. Lalecim sevgilerrrr,iyi haftasonları :) öpüyorum.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))