Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

8 Haziran 2009 Pazartesi

Bu günden, bu akşamdan ve yeni kitabımdan

Bu akşam hiç bir şeye odaklanamıyorum. Kocam korolar çarpişıyoru izlememizi önerdi , bazen bayılır antiri fostik yarışmaları izlemeye. Gerçi bunu bende seviyorum. Hepsi de favorim çünkü hepsi pek bi güzeller. Bana izleyelim dedi şimdi de balkonda orda burda geziniyor. Kızların her biri başka bir yerde. Bu akşam dağınık takılıyoruz.

Ne sıcak bir gündü , sabah kahvaltıdan önce bir yürüyüş yapayım dedim, market alış verişi yapıp geri döndüm. Gamse 'de evdeydi. Gelirken simitte aldım uzun uzun kahvaltı ettik . Sonra O ders çalışmaya başladı ben evi toparlayıp biraz internette takıldım. Saat dört gibi pazara çıktık, ayağı yanık kedi gibi gezdik:))) . Semizotu aldım gelir gelmez pişirdim Can için. Annesinin tatsız tutsuz sebze çorbalarından sonra benim ekşi ekşi semiotuma bayılıyor:))). Onun için tuzssuz ve çok az yağlı pişiriyorum. Biz yerken tuz ilave ediyoruz. Gamsegamse2nin cuma günü üç sınavı olduğu için onun programını salıya aldık. Yani yarın bizim ev de Can sahne alacak. Artık yürüteciyle koridorda koşmayacak uçacak, bütün çekmeceler açıp kapanacak, buz dolabının kapağında ne kadar magnetle tutturulmuş tarif resim varsa aşağı inecek eve çöp eve dönecek. Ama biz buna bayılacak , ve garip anlaşılmaz bir zevk duyacağız.

Yeni Kitabım Çarşamba Mektupları. Zeyanın hediyesi. Çok sevdim ve hatta her çarşamba ben de kocama mektup yazayım dedim. Zaten her şeyi gelince , adam kapıdan içeri girer girmez dır dır anlatmaya başlıyorum da bir de üstüne mektup okumak adamın bünyesine nasıl gelir onu düşünemiyorum. Kitabı yarısına geldim bile, her mektubu sabırsızlıkla okuyorum.Kitabın en ilginç kılan şey. Arka kapağa yapışık bir zarf var, zarfın içinden bir mektup çıkıyor. Ben tabi dayanamadım mektubu hemen okudum
Bugün, yani evlendigimiz gün sana bir söz verdim ve bu gece de baska bir söz verecegim. Sana her hafta mektup yazacagim... Laurel, her zaman senin yaninda olacagim. Ne olursa olsun. Her durumda beraber olacagiz. Hiç sir olmayacak. Sürprizler olmayacak ve ben her zaman burada senin yaninda olacagim.
-Jack-

Birbirlerinin kollarinda öldüler. Fakat sirlari mektuplar onlarla birlikte ölmedi. Gerçek askta hiçbir sir gizli kalamaz.

Jack ve Laurel 39 yildir evlidir. iyi bir yasam sürmüsler ve mükemmel bir evlilik geçirmislerdir. Esine sarilmis bir sekilde ölen Jack son nefesini vermeden önce, son Çarsamba Mektubunu yazar.

Çarsamba Mektuplari bagislama üzerine güzel bir vurgu yapmaktadir ve bu kitabi okuduktan sonra kendi Çarsamba Mektuplari'nizi yazmaya baslayacaksiniz.

"Herkes için dokunakli ve muhtesem bir ask hikayesi. Buradan bir ders çikartip, arasaniz da aramasaniz da, askin gücünü içinizde hissedeceksiniz. Bagislamanin hayat veren gücünü ve ailenin gerçek anlamini çok iyi gösteriyor."
-Publisher Weekly-

"Bu mükemmel kitabi çok sevdim. Beni güldürdü, aglatti ve aileme, sevdiklerime farkli bir gözle bir kez daha bakmami sagladi. Bitirene kadar elimden birakamadim. Bu kitabi herkese tavsiye ediyorum. Bu kitabi okuduktan sonra elime kalem alip mektup yazma ihtiyaci duydum. Elbette gelecek çarsamba ben de esime bir mektup yazacagim."
-Keith Merrill, Akademi Ödüllü Yönetmen-

8 yorum:

 1. Ahh ne güzeldir o mektupları yazmak ve de okumak. Ellerim titreyerek çok mektup okumuşluğum vardır Sevgili Lale... Hatta biliyor musun eşimle mektuplarımızın bir bölümünü blogumda yayınladım. Zamana yenik düşmelerine gönlüm razı gelmedi.

  Semizotunu geçenlerde ben de pişirdim. Ekşi ekşi çok sevdi çocuklar...

  Sevgilerimle...

  YanıtlayınSil
 2. oyunbozanlık yapmışsın ama o mektup en son okunmalıydı :):)

  ben kitabı bitirdiğimde gördüm o yüzden en son okudum yoksa keisn dayanamazdım heheeh

  ben de çarşaba mektubu yazmaya karar vermiştim ama Vedat'ın okuma alışkanlıklarını düşünüp vazgeçtim

  öpüyorum

  YanıtlayınSil
 3. hehe can lı güne başlayacaksınız:)))
  sende eşine çarşamba mektuları blogu aç:))) hem herdaim elinizin altında...

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 4. Korolar çarpışıyor'u bir kez izledim hoşuma gitmişti sonra da izleyemedim.

  Ben yazamıyorum, anlatılmak istenen anlamı taşımadığını, mimklerle, ses tonu ile pekiştirilmediği sürece istendiği tarafa çekilebileceğini düşünüyorum. O nedenle birebir iletişim :))
  Ama kitabı merak ettim, listeye de aldım :)

  YanıtlayınSil
 5. Lale abla beğenmişsin galiba kitabı? Ben de beni okumaya teşvik edecek bir kitap arıyodum. Bu kitapla mı başlasam acaba?
  Mektup deyince hep güzel şeyler geliyor aklıma.
  Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
 6. ha ha haaa...:)))bence bizim kocalara mektup yazarak doz aşımı yapma fikrini tekrar gözden geçirmeliyiz canımın içi.:)))Bana öyle geldi.:)))
  Ben bazen yazımı okur musun diyorum...Nasıl 'çook ilgiliymiş' gibi yapmaya çabalıyor, bilsen. Çabasını takdir edip, onu azad ediyorum derhal.:)))

  YanıtlayınSil
 7. kankiiii !!!!!
  koroları ben de dindliyorum keyifli

  kitap çok ilgi çekiciymiş
  mektup yazası geliyor insanın

  çarşamba mektubu yazalım mı biz de
  ne dersin ??

  YanıtlayınSil
 8. O can kuzusunun canını seveyim semizotudamı yiyor maşallah:)

  Çok güldüm Lale abla ya sana antirifostik ne demek hehehe:)

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))