Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Kasım 2013 Pazar

Okuma maceraları falan işte

Bir hafta sonunu daha devirdik. Bu hafta sonu ben evde yan geldim devrildim.Bir tek bugün yarım saatliğine görümceme hasta çorbası yapıp ,götürdüm o kadar. Kitap oku,dizi izle, yemek yap,ye ama iliğim kemiğim dinlendi.

Bu arada ''Bibliyomanyaklar''ı  takibe aldınız mı bakayım?...Her ayın 15 ine kadar okuyacağımız kitabı açıklayacağız. Belki de hep birlikte okuruz. Sizler de bizimle eş zamanlı okursanız tadınmaz yenmez bir oluşumun içinde oluruz.

İki gündür , okuma maceralarımızı yayınlıyoruz... Ben de bugün anlattım kendi okuma yolculuğumu...

''Marmaray'' başka bir ülkede olsa böyle mi gündeme gelirdi... Bedava binmek uğruna yapılan bu izdihamdan inanın utanıyorum. Hiç inmeden 15-20 kez gidip gelenler varmış.Geçen gün bu başkalarının yaptığı hatalardan utanmanın bir adı olduğunu yazmıştı. Hay Allah ya aklıma gelmedi. Umarım burayı okursa yazar bize...

''Fenerbahçe '' ye Aziz Yıldırım hayırlı olsun. Bu koltuk sevdası garip bişi herhalde, oturan bir daha kalkmak istemediğine göre. Kaybetmemek için nerdeyse kıçlarına zamk yapıştırıp koltukla dolaşacaklar:)

Benim ağzım bozuldu,gidip biber falan süreyim....


6 yorum:

 1. merhaba, yine keyifle okudum yazdıklarınızı ama Aziz başkan konusu hariç, onunki koltuk sevdası değil başka bir mücadele gerçek Fenerbahçeli olmayanlar anlayamaz, kendisine ve Fenerbahçeye hayırlı olsun...
  Berrin

  YanıtlayınSil
 2. Berrin sözüm sadece Aziz Başkan'a değildi zaten:))

  Bizde de Fenerbahçe taraftarları var,daha konuşmayı yeni öğrenen çocuklarına ilk önce Fenerbahçe demeyi öğreten...
  Hayırlı olsun tüm spor camiasına...

  Sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 3. myötahapea (myötehepe) fince . Başkası adına utanmak demek ..Evet.. Biz bunu hep yapıyoruz

  YanıtlayınSil
 4. Bu günlerde yapabildiğim en azından mümkün olduğunca takip etmek yazanları ;) arada arıza çıkıyor benden yana ama motivasyon bozukluğu diyelim... Marmaray..sadece gülüyorum ne yapayım yoksa kafayı hepten sıyıracağım. Öperim çoook.

  YanıtlayınSil
 5. İçtenliğiniz ve samimiyetiniz,hesapsız ve kitapsız(mecazi)dırekt yazışınız çok hoş ,siz Lale'siniz ve diğer kalem tutanlardan farkınız kolayca ayrılıyor:))Ben kendime ,aslında dar çevrede yazan bir blogger neden illa Lale hanımı da izliyorsn demiştim kendime bir kaç sene önce..Ama sizin bakışınız ve yorumlarınız bambaşka,yüreğe dokunuyor,yapmacıklık yok,olduğu gibi,ne güzel:)))Sevgilerimle...Bursa ..Deniz

  YanıtlayınSil
 6. Sevgili Deniz

  Blog yazmanın en çok da beni blog dışında okuyanların ,geri dönüşlerinde seviyorum.

  Çok teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))