Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

25 Nisan 2013 Perşembe

Kitaplar .... filmler

Bu filmleri izledim


'Babamın Sesi '' biraz ağır tempolu bir film ama size bir söyleyeceği olan filmlerden... Ben  beğendim.


Elveda Katya ,bir çok ödül almış...Kadir İnanır'da sevgisizlik ancak böyle oynanır dedirtmiş,

 


 Bu kitabı okudum. Sıra sizi tanıştırmaya geldi, Sera Hatun ile...Beni  ilkokul arkadaşım; Jale tanıştırdı yazarı  Hümeyra Kaya ile ve kitabın bana ulaşmasını da sağladı... Kitabın bana hediyesi Albert Dürer'in ''Dua Eden Eller'' tablosu ve hikayesi...Bir tek bunun için bile yüzlerce kez teşekkür edebilirim, Hümeyra Kaya'ya...
Sera Hatun'u bir solukta okudum. Hikayesiyle,insana aşıladığı umut ile, bittiği  sanıldığı yerden yeniden başlayan bir hayat hikayesi  var Sera Hatun'un...Aşılmayacak sanılan zorlukların aşılabileceğini, bitmeyen aşkları, karşılık beklemeden sevmelerin nasıl olabileceğini ,bumerang etkisinin hayata nasıl yansıdığını görmek isterseniz '' Sera Hatun''u okumalısınız.
  Bir dost  kitap yazdı hemi de bir blogger O...bir diğeri de imza gününe gitti, imzalattı, elcağızlarıyla yaptığı kuşların kanadına tutturdu gönderdi... Pie Kurabiye, Petek'im...Leylak Bacı'nın bir yazısınına yazılan bir yorum  bizim yollarımızı kesiştirdi, kendisi kitaplığımdaki imzalı kitapların sponsoru olma yolunda hızla ilerlemekte:)) Melek kurabiyelerin melek  kalpli  sahibesi...Müge Sandıkçıoğlu,o hepimizin gönlünden geçeni dile getirir,getirmekle kalmaz yazar üstüne üstlük ve bir bacım  yazar, sanki kulağıma gelir sesi... İkinci kitabı ''Göçmen Ruh''  da yine döktürmüş...

  Kitaplardan söz edilmişken, D&R aylık sipariş listemdeki kitaplarım geldi...Valla ayıptır söylemesi,mayıs ayında okunacak kitaplarım da şahane...Okudukça konuşuruz üstlerinde.

Gezme tozma muhabbetine gelirsek,bugün okey grubumla buluştum,ilk turda yerlere serildim ama ikinci ve üçüncü  turda Lale Devri hüküm sürdü:)

Hayde şimdilik gittim ben.Not: bu yazının, resimlerin şekilsizliğinin günahı vebali ''blogspot''un olsun...Beni öldürdü, bir yazı ekleyene kadar...

8 yorum:

 1. Yaaa o kutunun içini de görseydik keşkee :)

  YanıtlayınSil
 2. heheheh yok öle, ben o kutuyu bir hafta bekledim:))

  YanıtlayınSil
 3. : ) Keyifle izlemeler, okumalar olsun... Kolin bayağı büyükceneymiş...

  Bu arada düşündüm de ben de hiç imzalı kitap yok: (((

  YanıtlayınSil
 4. kankimmm mügenin kitabı çok güzel ben de bir çırpıda okudum
  öpüyorum seni kocaman kucaklıyorum

  YanıtlayınSil
 5. Lale Abla bu filmin de notunu aldım. :)
  Bu arada kitaplara ismimi ve aldığım tarihi not eden biri olarak kaşene bayıldım. :) telif hakkı ister misin bilmem ama aklıma yattı benimde .:)))

  YanıtlayınSil
 6. Gülşahcım pek keyifli oluyor, kaşe basmak:))

  Gamze Cağaloğlunda yaptırmış

  YanıtlayınSil
 7. OLmaz mı olur tabi :)))
  Kadıköy'de sorayım bende diyorum. Ki Cağaloğlu yeri tabi ama yolum düşerse oradan da sorabilirim.
  Teşekkürler Lale Abla.

  YanıtlayınSil
 8. Yazarının imzaladığı kitabı okumak gibisi yok. Dürer'in tablosuyla ben de yeni tanıştım. İnanılmaz değil mi. Ben de çok sevdim.İyilikler sepetinden huzuru bulmuş gibi okudum yazınızı.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))