Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

15 Kasım 2009 Pazar

pazar yazısı

Son iki yıla kadar ben hiç hastalanmazdım, hastayım bile demezdim. Ama ne oldu bilmiyorum. Anneannemin deyimiyle, yere gayim basmanın zamanı geldi , olsa gerek.

Neyse az buçuk ayaklandım, tıngır mıngır gidiyorum. Sanki darbe almış gibiyim. Bilirim darbe nedir, anlı şanlı iki darbe görmüş olarakdan.

Bana kalsa yarın çıkarım dışarıya da, kesin ültümatom aldım, tüm ev halkından ağız birliği ile. Bu hafta böyle geçecek. Olsun kitaplarımı okurum, orayı burayı karıştırırım. Derya Baykal takılır, atkımı örerim. Bir kaç gündür, yatak odasına mevzilendiğim için, orada da sadece ulusal kanallar çektiğinden , gündüz kuşağı hakkında artık bilirkişi sayılabilirim. Sabah gözümü yemek programları ile açtım, Müge Anlı izledim. Ama insan takılınca , takılıyor ha. Cinayet çözüldü mü?, tanık çıktı mı diye az takip etmedim ha!!

Kayıp Gül bitmek üzere. Bitireyim öyle söyleyeceğim. Simyacı ile başlayan bir serüven bu, devam edeceğe de benzer. Çünkü bu hamur daha çok su kaldırır. Ama geçen gün Derya Baykal'a konuk bir kadınceyiz vardı. Nil Gün. Elinde 15 doları varken gitmiş 1000 dolarlık kursa yazılmış. Kurs bir haftalık. Ama o , bir haftanın sonunda bin doların geleceğini biliyormuş, gelmiş de. Bir banka, 20 yıl önce , biz sizin hesaplarınızda yanlışlık yapmışız demiş ve 5000 dolar göndermiş. Şimdi ben ne diyeyim. Uçtun desem olmaz , kaçtın desem olmaz.


Beni balkon penceresinden maskeli gören karşı komşu, sanırım domuz gribi olduğum haberini yaymış heheheheheheh, hiç görüşmediğim komşulardan bile çok içten sağlık mesajları aldım. Bu gün bir ara balkona çıktım, karşı pencereden biri eliyle hani mükemmel, çok iyisin işareti yapılır ya ondan yaptı. Valla gözlerim yaşardı.

Kızlar iyiler büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperler. Gamsegamse okulda klüp kurmakla ve onların sunumunu yapmakla meşgul. Takı ve düşünme becerileri klubü açacak. Bakalım kaç öğrencisi olacak. Naziş ise Kafkas Derneği çalışmalarıyla çok meşgul bu ara. Dün gece çok geç geldi. Berlin Duvarı yıkılırken Kafkasya'nın kapıları açılıyordu başlıklı bir konferansa katıldı. Geldiğinde biz Kavak Yellerinin sonuna gelmiştik, çok da heyecanlı yerindeydik ama ne dediysek O, bize konferansı anlattı:)))

Bir yazının sonuna daha gelmiş bulunuyoruz. Hadi bakalım siz sağ ben selamet. Şimdi kızımın elceğizleriyle yapıp getirdiği sıcak çikolatamı içmeliyim soğumadan.

10 yorum:

 1. hadi bakalım bunu da atlatdın inşaallah:)
  bugün bende aynı kitabı aldim bakalım nasıl olacak elimde daha iki bitirilmemiş kitap varken keh keh keh!
  2012 filmine gittik bugün ben hiç beğenmedim kargaşa içinde dünya batıyor gürültü efekleri hoşuma gitmedi güzel çevirmişler ama benim tipim değildi diyelim :))
  sevgiler...

  YanıtlayınSil
 2. kankiiii
  çok şükür döndün
  inşallah tekrar etmez
  komşuların seni maskeli görmesi ve yüzlerinin ifadesi kısmına bayıldım :)))
  ben de aldım maske evde pek takmadı çocuklar ama,
  çok şükür iyileştiler

  dışarısı buz ankarada da canım
  yarın işbaşı
  sabah sabah atacağız kendimizi sokaklara
  gerçi ofiste anlamıyoruz soğuğu
  sıkı giyinip gezmek var yapraklara basarak

  sen benim yerime yaparsın artık
  kuru yaprakların sesiyle yürümeyi koruda

  öptüm

  YanıtlayınSil
 3. Böyle uzun yazdığına göre iyisin demektir ;) ama sen yine de evdekileri dinle birkaç gün daha ulusal kanalları takip et :)hadi sana afiyet olsun (çikolata)...

  YanıtlayınSil
 4. Aman ya çok şükür.
  Bahçenizden sessiz sessiz geçmek pek kötü oluyordu...
  Şimdi kuşlar cıvildamaya,
  yürekler pır pır atmaya başlamış iyi ki varsın.

  YanıtlayınSil
 5. iyileşmenize sevindim ama yinede dikkat edin lakin gidiip gidip geliyor

  YanıtlayınSil
 6. geçmiş olsun biiirr...
  kitabın sonucunu bekliyorum ikiii...
  tüyap fuarına geldim üççç... (elim o kitaba geldi geldi gitti. fos çıkar diye almadım, daha önce gaza gelip aldıklarım hayal kırıklığı yaşattı.)
  senin memleketin en kalabalık caddesinde, bizim evin erkek grubuyla gezip, mevcut kalabalığa ek yapmış oldum dörttt...
  hadi sevgiler, kendine iyi bak
  (bir eşek yükü kitap da ben getirdim istanbul'dan.dantel dergisinden çocuk kitabına, romandan halk kültürüne... darısı okumasına)
  m.solisti

  YanıtlayınSil
 7. yaa ablam ablam hastalanmışsın çok çok çok geçmişler olsun umarımm en kısa zamanda iyileşir tempolu eski haline döners,n anacımm.. ya bende bazen takılıyorum şu müge anlıya hele şu musacıka ne üzüldüm...
  bu arada kavak yellerinin eski tadını alabiliyormusun? sarp apak çok iyi oyunculuk sergilesede efenın yoklugunu bir türlü dolduramıyor ne bilim sogudum diziden...

  YanıtlayınSil
 8. yani hastayken de böyle keyifli yazılmaz ki..

  demek ki
  ızlar büyüyünce.. bööle oluyo..
  =)
  bekliyom ben de..

  öpeyim maskenin kenarından..

  atalet..

  YanıtlayınSil
 9. Oh oh afiyet olsun. Bir an evvel iyileş. Ev ahalisinin ültimatomlarına uyarak tabii ki :)

  YanıtlayınSil
 10. Çok çok geçmiş olsun, iyileştiğinize sevindik, komşularınızın yaptığı işaretten yapıyoruz.
  para gelen kadına güldüm ya, ben de hayal edeyim yatarken biraz.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))