Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

17 Mayıs 2016 Salı

Kara Kartal ole :)

Bugn evde olabilirim ama bugüne kadar oldukça hareketli günler geçirdim. 
Önce Gamsegamse'nin nişanlısı Haktan'ın iş yeri açılışı hazırlıkları ve açılış günü vardı. Vodafon yetkili bayii olarak iş hayatına atıldı. Bahtı açık şansı bol olsun.

Cumartesi günü açılışı yapınca pazar sabahı erkenden Üsküdar Balıkçılar Barınağında süper bir kahvaltı yaptık Ercü ve Banu ile...Burası Harem' de...Öğle saatlerine kadar kahvaltılığınızı götürüp , çaylarınızı orada içerek kahvaltı yapabiliyorsunuz.Allahım, bunu yazmadan önce çok düşündüm bize yer kalmaz diye :) 

Sonra Beşiktaş şampiyonluğunu ilan edince ben de  her ne kadar Galata Saraylı olsam da kocamın sevincine ortak oldum ve kutlama şenliklerine katıldım. Bugünkü aklım olsa o kalabalığın içine dalar mıydım bilmiyorum :)  Motorla Üsküdar'a büyük bir taraftar grubu ile şen şakrak geçtik ama ondan sonrası  tufandı. Bi de çoluk çocuk geçtik ve orada da Kocamın diğer BJK lı yeğenleri ile buluştuk. 


Yalnız bu meşale yakılmasının kesinlikle yasaklanması gerek. Astım krizi geçirenler oldu, ambulanslar giremedi. Zaten yolun bir şeridi kapatılmış yayaya açılmıştı. Neyseki çok büyük bir vaka yaşanmadan güzelce kutlandı. Biz kutlama yemeğini Beşiktaş'ta yiyemeyeceğimizi anlayınca Kadıköy'e geçtik. Kadıköy tıspıstı. :) Yemeğimizi yedik, yerken maçı izledik. Gecenin sonunda da Çaykur da çaylarımızı içip evimize döndük.Beşiktaşın şampiyonluğu kutlu olsun, darısı seneye Galata Saray'a olsun.

Eve geldiğimde de Gamsegamse çok istediğim bir kitabı almıştı, ayol daha ne olsun her gün böyle olsun.
İlk kez okuyacağım bir yazara ait, Kolombiya Edebiyatına ait bir kitap. Bi okuyayım, konuşuruz hakkında...
Adios...